Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet kalória számolgatása...

Lehet kalória számolgatása nélkül is fogyni?

Figyelt kérdés

Egy csoportból kinéztek mert én nem szeretnék számolgatni. Mert hogy akkor honnan tudom mikor vagyon deficitben. De sztem enélkül is lehet fogyni. Nekem nem fekszik az hogy mindent lessek mennyi kalória aztán számolgassam hogy jajj ebből csak ennyit abból csak annyit.

A tervem az hogy elhagyom a nasit, csökkentem az adagjaim és tornázok/futok mellette. Ugye így is sikerülhet?


jan. 5. 13:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A kalóriadeficit nyilván számolás nélkül is megtörténhet veled. Nem a számolás okozza a kalóriadeficitet, hanem a gyakorlati változtatások. Ha neked a nasi elhagyása (jelentsen ez bármit), az adagok érzésre/szemre történő csökkentése, a tornázás szerencsét hoz, és ezzel kalóriadeficitbe kerülsz, akkor fogyni fogsz, ha nem, akkor nem. Az ember mindig magát szopatja, ha nem követi tudatosan a kalóriabevitelét, ha a fogyás a cél, de ha te így, akkor így. Ilyenkor az szokott a gond lenni, hogy az egyén hétfőn és kedden kalóriadeficitben van, szerdán és csütörtökön nincs, pénteken megint kalóriadeficitben van, hétvégén megint nem, aztán így telnek a hetek, és nem érti, miért stagnál, miért nem fogy megfelelő ütemben, miért nem fogy egyáltalán (stb.).
jan. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet fogyni anélkül is. De ahogy te is irtad az talalgatas es nem garantalja a fogyast.


Sajat peldam: folyamatosan hiztam evekig. csokkentettem a nasikat joval, nem ittam semmi uditot csak vizet es edzettem heti 2szer. Ezutan is hiztam csak lassabban. Egyszeruen meg igy is tul sokat ettem a szuksegleteimhez kepest.

Ha te xak icipicit ettel tul amig hiztal akkor valoszinuleg amiket irsz fogyashoz fog vezetni (mert valoszinuleg kaloriadeficitbe kerulsz ha a felsorolt dolgokat elhagyod). De semmi nem garantalja.

jan. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
Abszolút lehet így is fogyni, és nem szerencse dolga, hanem a jó szokásoké. Ha neked nem megfelelő a számolgatás, akkor ne erőltesd, csak gondod lesz belőle hosszú távon. Itt is elterjedt sajnos, hogy mindenkinek rögtön ezt erőszakolják, és azt állítják, hogy csak mázli, ha valaki így fogy. Egyáltalán nem így van, aki ezt szajkózza, az nem tud erről a témáról semmit, de legalábbis nincs gyakorlata benne, nem dolgozott emberekkel, csak papírból nézi, hogy mit kellene csinálni.
jan. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, kalóriaszámolás nélkül is sikerülhet, ha kalóriadeficitben vagy. :) Attól még hogy nem akarsz számolni, attól még a "szabályok" nem változnak, akkor fogsz fogyni, ha deficitben vagy. Ha te ezt számolás nélkül eltudod érni, akkor nincs probléma. Mindenki csinálja úgy, ahogy neki jó. Butaság valakit kinézni amiatt mert nem számol kalóriát, viszont az is igaz, hogy kalóriaszámolás nélkül csak találgatni tudsz hogy így tudsz-e majd fogyni, és nincs garantálva a fogyás.
jan. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen lehet. Azért annyit érdemes tudni, hogy sok, közepes, vagy kevés kalória van valamiben. Például a retekben kevés, a majonézben sok. De ez kb józan paraszti ész, amiben sok a zsír, olaj, az kalóriadúsabb.


Én lefogytam egyszer 4 hónap alatt 10 kilót úgy, hogy nem számoltam kalóriát, akkor még nem volt divat. Ez úgy sikerült, hogy futottam, és alacsony kcal tartalmű ételeket ettem, de akkor még csak annyit tudtam, hogy egészséges, diétás, vagy sem. Például zabkását, natúr csirkemellet zöldséggel, zsírszegény túrót joghurttal, tojást.


Most pedig OMAD-dal fogyok, ez egy időszakos böjt fajta, napi egyszeri étkezés. Ebbe belefér bármi. Ritka az, ami nem, mert ha csak egyszer eszel, akkor nem nagyon tudod túllépni a keretet. Túllehet, de azért nehéz. Gyorskajával persze megvan, de normális ételekkel simán fogyhatsz. Például sütőben sült rántott sajt sült krumplival, ketchuppal. Oké, zöldségfanatikusok ehetnek mellé még valami zöldséget is. Desszert egy gyümölcs. Ez kb 1200-1400 kalória, ha nagy adagot eszel. Tudom, tudom, attól féltek, hogy éhesek lesztek napközben... Nem, nem lesztek. Én fokozatosan szoktam hozzá, 2 hónap alatt. Az első 2-3 hét a nehéz. Ma már nem vagyok éhes napközben :)

jan. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%

5-ös vagyok, megadom a lehetőséget, hogy eszmecsere nélkül ismét csak lepontozással dugja mindenki homokba a fejét. De azért mondtam, hogy pár év, mert olyan iskolában végeztem, ahol a legújabb információkat, a tudomány legfrissebb állását veszik figyelembe a táplálkozás terén, ezért nyilván a szélesebb közönség még a régebbi információk alapján tájékozódik, meg persze azok a "szakemberek", aki ilyen szakmai fejlődésre nem fektetnek hangsúlyt. Persze ehhez a kérdéshez nincsen szükség új infókra, csak hát nem volt sose népszerű, hogy valaki ne számoljon kalóriát, mert ezt sokan nem tudják kezelni, hogy akkor meg mégis hogyan lehetne fogyni, az egyszerűbb megoldás boldog-boldogtalanra rátolni, hogy márpedig muszáj kalóriát számolnod, és aztán jól megijeszteni, hogy amennyiben ezt nem csinálod, akkor az egész lutri. Ez nem igaz. De persze egyszerű - annak aki ajánlja, nem annak, aki csinálja, mert a továbbiakban nem kell foglalkozni az emberrel, megkapta a tanácsot, viszontlátásra.

Nem gondolom, hogy itt praktizáló dietetikusok vannak, legalábbis remélem nem, szomorú lenne, de papíron persze ez jól működik, csak a való életben nem.

jan. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Ez ilyen 8as, ha nem 100x eszel egy nap és akkkor is csak csirkét meg zöldséget, nem sportolsz napi 4-5 órát, nem viszed magaddal mindenhova a konyhamérlegedet és nem csak 0.25-tel kevesebb kalóriát eszel mint a súlytartásod, akkor 0%-ra vagy pontozva...
jan. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
9-es, sajnos úgy néz ki valóban így van. Nyilván nem egy szakmai oldalon vagyunk, de ha már ennyi ember tanácsot kér, és más tájékozatlanságokért durván leszólják őket (ezt sem tudom, hogy miért kell valakivel gúnyolódni, csak mert feltesz egy kérdést, de itt ez a divat), aztán itt meg saját maguk tájékozatlanok, de mivel ők mindent jobban tudnak mint bárki más, ezért csak az az egyetlen igazság és járható út, amit ők mondanak - ez ezért kár, mert félrevezetik az embereket.
jan. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én jóideig csináltam, de nagyon megutáltam a számolgatást. NEm lustaságból, inkább tudatlanságból hagytam abba. Amikor főztem, belekeveredtem, hogy egy csepp étolajat most hogyan kell számolni, vagy amikor magam sütök spéci kenyeret, azt hogyan kell. Fingom sincs és egy idő után nem is érdekelt. Megfigyelés alapján fogyok, ahogyan mértem magam, kisakkoztam, mennyi fogyáshoz mennyit kell ennem, hogy egészséges is maradjon a fogyás mértéke.

Valakinek könnyebb a számolás, nekik le a kalappal.

Szóval igen, lehet fogyni számolás nélkül is.

jan. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

1 év alatt -17kg kalóriaszámolgatás nélkül.

Ez remélem, elég hathatós válasz.

jan. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!