Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mekkora biztosíték és vezeték...

Zámbó György kérdése:

Mekkora biztosíték és vezeték kell?

Figyelt kérdés

Szeretnék tanácsot kérni abban,hogy van egy régi típusú ház.

A garázs kiépítése most van folyamatban. (itt kisebb gépek co2 hegesztő,kompresszor,kőrfürész, szalag, flex, stb)magyarul kisebb műhely szerűen műkődne majd


A kérdésem lenne:

Most régi típusú villanyóra van fent ami 16A. Utánna egy 16A megszakító.

Nem szeretném pluszban ezt a hálózatot terhelni,így tervben van,hogy hátra kiépítek egy újat.

Milyen vezetéket kellene?

Elég lenne oda is a 16A, vagy kérjek nagyobbat?Az mennyibe kerül?


Előre is köszönöm


2013. aug. 14. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Oda illene a 20 amper körüli főleg ha hegesztővel is szórakoznál ott. A vezetékek mindenképp rézből legyenek, igaz az alu vezeték is bírja ha teljesen külön hálózatról megy a cucc, de jobb a réz.

Igazából árat nem tudok mondani ha új lenne a villanyóra ami szerintem értelmetlen akkor elég húzós, de oda bőven elég az ha a villanyszekrényre kiépítesz egy új hálózatot külön megszakítóval, mert el kell bírnia. De ide hívj villanyszerelőt mindenképp mert azt nem nagyon piszkálhatja civil ember. De ha régi olvadó biztosítékok vannak ott a helyiségekre azt mindenképp cseréltesd még le, mert tavaly nekem is le kellett amikor 1 szobába vittem be a villanyt. Szerintem erre az egészre egy 50 ezret nyugodtan számolhatsz munkadíjjal együtt.

2013. aug. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Mindenképpen réz vezeték,csak keresztmetszetre nem tudom.Elég lenne oda a 2 vagy 2.5-es.

Most megyek majd be az e-onhoz,h mennyiért cserélnék ki az óránál a 16-ost, nagyobbra.

nekünk is olvadó volt míg nem költöztünk ide.Akkora cserélve lett egy 16ra. Az maga a lakásra elég, csak mikor rányomom hegesztőt és mondjuk bent számítógépeznek igen csak "leküldi" :))))))))


Szóval mindenképp réz,és akkor nagyobb biztosíték. Köszönöm

2013. aug. 14. 13:37
 3/3 anonim ***** válasza:
32A jár alanyi jogon. 1,5mm2 vezeték 16A, 2,5mm2 vezeték 20A; (230V dugalj 16A). de ha tudod jobb volna ha 3x400V-ot vezettetnéd be, több a lehetőség ha barkácsolsz.
2013. aug. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!