Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen tető cserepet vásárolja...

Milyen tető cserepet vásároljak a lakásomra ami tart is nem megy olyan hamar szét?

Figyelt kérdés
A tondach -ot hallom hogy jó de hallottam mar csalódást is ebből a markákából.

2013. okt. 5. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Amelyikre adnak min. 20 év garanciát!
2013. okt. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az összes cserép alapút felejtsd el,fagynak szét. Csakis a beton cserepet vedd meg,azon belül a BRAMAC a legjobb.De jó a Mediterán is.Szinte minden új házon az van. Tondach-ot alig alig látni .
2013. okt. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1-es, 20-év ? A Bramacra 30-35-év a gari !!!!!!!!!!!!!
2013. okt. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 KissTóth Plusz Kft. ***** válasza:

Ne csak a garancia időtartama legyen a szempont. Érdemes elolvasni a garanciális feltételeket is, mivel olyan, hogy garancia a jogszabályokban nem létezik. A gyártók egyénileg határozzák meg a feltételeit. Viszont létezik jótállás és szavatosság.

Példa:

"A" cég ad 34 év általános garanciát, "B" cég 29 év új érték garanciát. Elsőre az "A" cég garanciája vonzóbbnak tűnik, mivel több időtartamra szól. Nézzünk egy példát.

A tetőcserepünk tönkremegy 25 év múlva. Az "A" cég az eredeti (!) vételárat elosztja 34-el, majd beszorozza a maradék 9 évvel és a kapott összeget megtéríti. A "B" cég ezzel szemben, kiküld egy tetőfedő csapatot és a saját költségén lecseréli a tönkrement cserepet.

Találkoztam már olyan tetőfedő anyag gyártó céggel, aki a vásárlás előtt nem adta ki a garanciális feltételeit! Ez is sok mindent elárul.


Az én ajánlásom a Bramac tetőcserép, mert a jelenlegi tudásom szerint Magyarországon csak ez a cég ad új érték garanciát a termékeire. Minden termék többéves teszteken megy át mire forgalomba kerül. Méretpontosak, tartósak és nem problémáznak a szállítási sérült cserepek cseréje esetén sem.


Fontos megjegyezni, hogy mit sem ér a jó tetőfedő anyag, ha a kiegészítők gagyi, után gyártott elemekből kerülnek beépítésre. Ne vásároljunk olcsó tetőfóliát (a fentebb említett garanciális feltételek miatt sem), fém és műanyag kiegészítőket.

2013. okt. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a Bramac a nyerő, de én a Mediterránt jobban szeretem.
2013. okt. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
menj el a praktikerbe
2013. okt. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!