Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Nádtető építtetés? Érvek,...

Nádtető építtetés? Érvek, ellenérvek?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy kinek van tapasztalat nádtető építéssel kapcsolatban.Esetleg akinek már van ilyen.Érdekelne a téma.

Egyébként vályogból szalmabála szigeteléssel készült, egyedi minden téren környezetbarát családi házra lenne.



#nád #nádtető #nádtető fedés
2013. dec. 27. 22:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy családi ház esetében engedélyezi-e az Önkormányzat? A nádtetőnek elég egyetlen szikra, és leéghet az egész ház.Különösen akkor, ha a szigetelés is szalma.

Másik kérdés, hogy találsz-e szakembert, aki felrakja a nádtetőt?

2013. dec. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20 évnél többet nem biztos, hogy kibír, de addig is 6-8 évente kell felújíttatni a nádat.
2013. dec. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Tele van bogárral, darázzsal, 5 évente újra kell rakni egy részét.
2013. dec. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Miért nem használtok fazsindelyt?

[link]


Ez azért sokkal tovább bírja, kevésbé kényes, hosszabb távon szerintem sokkal kifizetődőbb, és szerintem szebb is.

2013. dec. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

jól szigetel. pár évente felújítani kell, kikezdik a madarak, tűzveszélyes.

inkább fazsindely (ezt még kezelni is tudod tűz ellen, bórsós beeresztéssel), vagy cserép.

2013. dec. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket de...

Egy kanadai módszernek,eljárásnak köszönhetően a mai technológiákkal tűzbiztos a nádtető, de legalább is nehezen meggyújtható

Az önkormányzat mindenhol engedélyezi, nincs különbség más tetőszerkezetekhez képest.

Az imént említett technológiának köszönhetően,a kártevők sem mennek bele.

Élettartama, persze sok összetevőtől függően 40-50 év

Bármilyen Nagyobb ráfordítás vagy karbantartás nélkül.

Sokan foglalkoznak még vele magyar országon, bár már kihaló félben van.S jó szakember a többség.


Tehát igazából nem a fent általatok említett dolgok érdekelnének igazán, mert azért annyira van rálátásom a dologra, de közvetlen tapasztalatom kevés!

2013. dec. 28. 21:22
 7/14 anonim ***** válasza:

Most nem azért, de ha környezetbarát házat akartok, akkor biztosan méregező anyagokkal kezelt nádat akartok a tetejére rakni? Némi ellentmondást érzek.

Én is szeretem, védem a természetet, énekesmadarakkal védekezünk a gyümölcsfáim kártevői ellen, nem pedig végigpermetezzük a határt.

2013. dec. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem!!!Ez a baj a mi világgal.Vegyszer, műanyag, gyorsankészült, amit a többi használ azt használd te is, mert az a jó, fogyassz minél többet, máshogy nem jó. stb.Ezt sugalják mindenhonnan.Egy teljesen fejére állt romlott világban élünk.
2013. dec. 29. 13:07
 9/14 anonim ***** válasza:
Pontosan! Nádtetőt akarsz, annak káros mellékhatásai nélkül? Használj kemikáliákba áztatott, "mű"- nádtetőt! Olyan tulajdonságai lesznek, mint a műanyagpalának! Viszont fikázhatod a fogyasztói társadalmat, amely kitermelte neked a norvég méreggel kezelt nádtetőt, amelyeket még a bogarak is elkerülnek! Hehe, hipokrita.
2013. dec. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ójaj, nem norvég... kanadai.

Nekünk kaka magyar fazsindelyünk van, madárfészkekkel, esőkopogással, bogarakkal, pókokkal. Undi, mi?

2013. dec. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!