Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Gravitációs kazánnal kapcsolat...

Gravitációs kazánnal kapcsolatban lenne kérdésem nem tudok rájönni hogy miért nem forog rendesen a víz illetve alul a visszamenő víznek a csövét ha nézem maximum langyos szokott lenni de nem mindenhol. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
A kazán viszonylag gyorsan miután felmelegedett 60 fokosra utána olyan 20-perc fél óra múlva felszalad 80 fokra azután fele annyi idő és 100 fokra ez persze úgy hogy ha alul nyitva hagyom és azon keresztül kapja a levegőt.100 fokra elvileg nem szabadna ilyen gyorsan felmenni úgy hallottam, viszont ha bezárom az alsó részét így le fojtva nem kap oxigént és viszonylag amilyen gyorsan felmelegedett 100-ra olyan gyorsan vissza is hűl 60 fokra (ezek a kazánban lévő víznek a hőmérsékletei) és 60 fokon valamiért nem melegíti a radiátorban lévő vizet és a szobába azt lehet érezni hogy hűlnek a radiátorok és a szoba hőmérséklete ilyenkor elkezd szépen lassan csökkenni, egész napos fűtés alatt is csak 20 fokot tudok elérni max hogy ha folyamatosan figyelve pakolom hogy ne essen vissza a hőmérséklet 60 alá és ne menjen 80 fok fölé. Ebbe a rendszerbe van kötve még egy gázos rész is szóval elvileg azzal is működne a rendszer de a gáz ki van kötve, és a gázos résznél is ki vannak zárva a csövek is. Van egy lenti épület is ahol szintén el vannak zárva a radiátorok hogy azt ne fűtse mivel ott nem lakik senki, fent pedig minden radiátor be van kapcsolva. Levegős nem lehet a rendszer rendesen meg van töltve vízzel mert felmentem a padlásra és a túlfolyós részénél tele van a tartály vízzel. Mondták, hogy lehet hogy szivattyút kellene hozzá szerelni és akkor rendesen megforgatná a vizet.

2014. jan. 28. 20:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%
Ez már működött így ,és most hirtelen ez állt be ?
2014. jan. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Inkább KAVITÁCIÓS kazán, nem?
2014. jan. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
38%
2 es ne szórakozz már mások gondja ,baján .Nem mindegy az neked ?
2014. jan. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

Miért szórakoznék mások gondján, baján azzal, hogy kijavítok egy alapvető tárgyi tévedést. Ha szerelőt hív a gravitációs kazánhoz elég kellemetlen helyzetbe kerülhet. Legalábbis teljesen hülyének nézik.

Még akkor sem szórakoznék mások gondjával bajával, ha belinkelném a kavitációs kazán-átveréstörténetét.

2014. jan. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
1, 3: sok mondanivalód Neked viszont valóban nincs a felmerült problémára, azt látom.
2014. jan. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

4 es most te nyelvtan órát oktatni jöttél ide,vagy a fütéshez hozzá szólni ? Bocs,talán még segiteni is .

Egy hucut szavad sem hangzott el a kérdéssel kapcsolatosan

Még te mondod hogy fogalmam sincs hozzá .Annyi éven keresztül álljál fél lábon ,mint amennyit én már fűtéssel foglalkoztam .Talán rá kell kérdezni az előzményekre is ,ha már nem vagyunk ott.Egy szeleptányér is leszakadhatott.és nem engedi a víz megfordulását .

2014. jan. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Gravitációs Fűtéswww.csaladihazfutes.hu/gravitacios-futes.html Megtalálva itt:yahoo, bing

gravitációs fűtés működésének ismertetése. ... Az 1800-as évek elején jelent meg a meleg-víz fűtési rendszer "gravitációs fűtés

4 s eke,akkor mégis van ilyen? De érdekes !

2014. jan. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Jaj, te másik bonyolult. Gravitációs fűtés a 19 században és a kérdező új kavitációs kazánja... ügyes vagy.:)))
2014. jan. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Részvétem a praxisodnak.:)))
2014. jan. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Kb két éve nem volt használva mert lakatlan volt és addig le volt engedve a víz a rendszerből idén nyáron lett feltöltve vízzel, régebben működött rendesen sőt hallottam hogy volt olyan hogy annyira felmelegítette a helységeket hogy ki kellett nyitni télen az ablakokat nem lehetett meglenni a szobákban olyan meleg is volt, szóval nem tudom mi lehet a probléma mondjuk akkor be volt kötve a gáz, ami most nincs bekötve.
2014. jan. 29. 07:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!