Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi az ideiglenes mérőhely...

Mi az ideiglenes mérőhely kialakításának feltételei?

Figyelt kérdés

Szeretnék egyházat elbontani, ennek előkészítésére megbíztam egy (ELMŰ-szerződött) villanyszerelőt, hogy a házban lévő villanyórát egy ideiglenes mérőhelyre rakja át. A betáplálás jelenleg légvezetéken keresztül történik oly módon, hogy a telek egyik sarkában van egy ELMŰ-tulajdonú segédoszlop, amiről további légvezetéken megy a kábel a telek másik végén lévő házhoz. Namost a villanyszerelőm erre a segédoszlopra rakta fel a szekrényt, és ehhez készítette elő a védőcsövet stb. Az ELMŰ viszont nem rakta át az órát az így előkészített helyre, mondván, hogy az ELMŰ oszlopán nem lehet villanyóra.

Ez önmagában rendben van, viszont azt mondja a szerelő, hogy egy ideiglenes oszlop felállításának kölünféle extra követelményei vannak, ami sok-sok ezresembe kerül, ezt persze nekem kell kifizetnem. Én viszont úgy tudom, hogy gyakorlatilag egy szögvasból készült, földelt állványra is fel lehet tenni a szekrényt, sőt eredetileg is így kellett volna megoldania. az oszlop közelében egyébként semmilyen épített műtárgy, kerítés, kukatároló stb nincs.

Mi a megoldás?



2014. febr. 27. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:

" Én viszont úgy tudom, hogy gyakorlatilag egy szögvasból készült, földelt állványra is fel lehet tenni a szekrényt"


Én is így tudtam eddig, és mifelénk, (DÉMÁSZ területen) így is csinálják.

[link]

2014. febr. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
sztem is jó, de ha kötél szakad, akkor az ELMÜ-nél is megkérdezheted.
2014. febr. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, erre gondoltam!

Azt esetleg tudja valaki, hogy ez hova van leírva? Mert a szerelőm azt mondogatja, hogy területenként változik, és ide beton lábazatú nemtommilyen oszlop kell. Egyrészt szerintem a villnyhálózat tartó oszloának műszaki követelményeit sorolgatja, nem pedig az ideiglenes mérőhelyét, ezen kívül arról van szó, hogy meg akarta spórolni a pár ezer forintos vas anyagárát, ezért rakta az oszlopra, de már a befektetett munkáját nem akarja veszni hagyni.

2014. febr. 28. 06:18
 4/6 A kérdező kommentje:

"sztem is jó, de ha kötél szakad, akkor az ELMÜ-nél is megkérdezheted"

NOs, még az Elmű szakembere is járt a helyszínen, hivatalból, aki szerint jó az oszlopon is, ha csak ideiglenes, de utána kell néznie. /Az szuper, csak akkor meg miért kaptam meg a 8ezres csekkemet az indokolatlan kiszállás miatt???/ Kértem, hogy küldje elmailben a válaszát, majd egyszer biztos megérkezik...

Na ha ő sem tudja, akor Zsuzsika az ügyfélszolgálaton sem fogja tudni, de oda is küldtem emailt.

2014. febr. 28. 06:25
 5/6 anonim ***** válasza:
hát sajnos az a baj, hogy minden városban, községben "más" Elmü van....de hogy két egyforma nincs, az biztos.../vill szer/
2014. márc. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezt halottam. Viszont naívan kérdezem, ezt nekem kellene tudni, vagy a vilanyszerelőmnek? Megteheti azt, hogy azzal takarózik, hogy mindenhol más az elvárás? Hát ha ezt tudja, akkor pont a munka előtt meg kellett volna érdeklődnie, nem?
2014. márc. 3. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!