Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Könnyűszerkezetes házaknak...

Könnyűszerkezetes házaknak milyen negativumai vannak?

Figyelt kérdés
Olyanoktól várom a választ akiknek tapasztalata van ebben.
2014. ápr. 20. 15:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
67%

Akkor foglaljuk össze, van szarul megépített könnyűszerkezetes ház, és jól megépített.

Mi jóban lakunk, semmi gond nincs vele!

2014. ápr. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
57%

Ismerve a magyar piac sajátosságait, miszerint

-csak az ár a lényeg (olcsó legyen),

-nincs szakképzett, hozzáértő munkaerő,

-tökéletesen korrupt, lepénzelhető a felügyeleti szerv (sz@rnak bele, hogy mi és hogyan épült be),

-stb.

Továbbá ismerve a könnyűszerkezetes házak azon sajátosságait, hogy hihetetlenül jól ki lehet belőle spórolni az anyagot, és azt is rossz minőségűvel lehet helyettesíteni, kizártnak tartom, hogy volna az országban jól megépített könnyűszerkezetes ház.


Ezt a bankok is tudják: nem adnak rá hitelt, biztosítók is tudják: nem, vagy iszonyat áron lehet biztosítani, piac is tudja: semmi ára a ksz. házaknak.

2014. ápr. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Körülöttünk is vannak emberek, akik csak hallottak. Olyanokat kérnék írni, akik laknak könnyűszerkezetes házakban. hány éves, fal vastagság és mire kell figyelni.
2014. ápr. 22. 12:04
 14/18 anonim ***** válasza:
92%
Én még nem hallottam olyat, hogy lakik benne és szidná. Szerintem menj be néhányba és próbáld ki fizikailag, ne csak körülnézve a plafont és a falszínt. Ugrálj, dőlj a falnak, nézd meg a sarkokat és rájössz. Volt aki arra panaszkodott, hogy bogarak és rágcsálók élnek a falakban, de nyilván az is egy rosszul megépítettben élt.
2014. ápr. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
58%
Laktam olyanban, szerencsére csak béreltem, de még úgy sem érte meg az árát...
2014. ápr. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
91%

Mi ilyenben élünk, s mint mondtam csak jót tudok róla mondani. KAPTAM rá hitelt! Van rá biztosításom!

El is tudnám adni, mert volt egy időszak, mikor a hitel miatt el akartuk adni (rögtön volt rá vevő).

13 éves a ház, mi 9 éve lakjuk.

2014. ápr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
57%

Én csak az előnyeit tudom sorolni:

- nincs víz a szerkezetben, tehát a legnagyobb fagyban vagy kánikulában is lehet építeni

- ebből egyenesen következik, hogy amíg felépül egy tégla/ytong ház, addig elkészül 3 k.sz.-es

- nem kell hozzá drága kőművest fizetni, mivel a munka 90%-a csavarozás, fűrészelés azt a legolcsóbb ember is tudja.

- szigetelés gyanánt a legolcsóbb anyagok nyugodtan használhatóak, hisz a deszkázat alatt úgyse látszik

- Alig van anyag benne, 3-4 fuvarral ki lehet vinni mindent egy házhoz

- rejtett költségeket nagyon jól át lehet verni az építtetőkön. Divat a k.sz? Én nem tudom, de valahogy sokkal elnézőbb egy ilyen házzal az átlag ember.

- Ha mégis van reki: Ember, hát ilyen a könnyűszerkezetes! Most már tudja?! - ezekkel meglepően jól lehet hárítani.



Remélem ennyiből sejthető már, miért hirdetik annyira a könnyűszerkezetes házakat.

2020. máj. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 nemaRendőrség ***** válasza:
79%

Asszony ilyenben nőt fel, szerintem gusztustalan egy ház.

Azt is hallani a földszinten, ha halkan fingok az emeleten.

Végtelenül hideg télen, és végtelenül meleg nyáron, ha nem megy a hűtés/fűtés.

Még a 40-50 centis téglafal két három hétig hideg maradt nekünk, ez a 10 centis fa borzalom már reggelre kb forró volt.

Ja és egeresedik illetve hangyásodik

2020. máj. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!