Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szintkülönbséget hogy mérjék...

Szintkülönbséget hogy mérjék a telkemen? Mi erre a legfavágóbb, de működő módszer?

Figyelt kérdés
Köszi előre is a válaszokat!

2014. máj. 28. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Abszolút szintezést csak szintezővel tudsz csinálni, relatív szintkülönbséget (ha csak annyi kell hogy a kert vége 2m-el magasabban van mint a kapu) pedig egy GPS/GLONASS vevővel ellátott okostelefonnal és egy megfelelő GPS-kezelő programmal is tudsz, mivel nem pontos tengerszint feletti érték kell, hanem csak a két mért érték különbözete
2014. máj. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

kell hozzá egy lézer(veszel a piacon az a kis 1000 forintosat) ( ne teljes világosban csináld és ha fújsz mindjuk valamilyen sprayt akkor látod merre van)


kell 2 db 2 méteres (+ valamennyi amit a földbe szúrsz le de minda kettón ugyan anyyi) rúd amit be skálázol mondjuk 10 cm-enként) a kert egyik végén leszúrod az egyiket rá szigszallagozod a lézert ( egy adott értékhez) és leolvasod hogy a

a másikat hol jelöli meg és megvan a különbség.


Remélem érthetően írtam :D

2014. máj. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Második, azon túl, hogy ehhez roppant pontosan kéne csinálni a dolgokat, ha jól értem, azt hiszed, mindenkinek ilyen minimális a szintkülönbség a telkén, valamint nincs kismillió dolog a 2 pont között? Nálunk egy fal, rengeteg fa és egy ház leledzik közben, nem lehet ellátni az egyik végtől a másikig. A szintkülönbséget én se tudom, de nem ilyen 2-3 méter, hanem jelentősen több. Adott esetben simán elfagynak a növények lent, a völgyben, míg fent nem...
2014. máj. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szakaszosan is meglehet csinálni
2014. máj. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Prágai Gábor ***** válasza:

Slagvízmérték. Ez a legkőbaltásabb, de működik. Legolcsóbb mert, csak átlátszó slag kell hozzá, meg egy mérőszalag.


Ha pontos kell akkor bérelj egy optikai szintezőt kb 3-4k / nap. Ez a legprofibb, legjobb módszer.

2014. máj. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kettes! Köszi, szerintem ez működhet! Max 3-4 m a szintkülönbség és nincs fa ott, ahol mérni akarok.
2014. máj. 28. 23:01
 7/8 A kérdező kommentje:
Utánanézek ennek az optikai szintezőnek, h hol lehet bérelni, Köszi a tippet!
2014. máj. 28. 23:03
 8/8 Sayrux ***** válasza:

Szia!


Szerintem felesleges bérlésekbe bele menni, megkérdezel egy földmérőt, hogy két pontot mennyiért mér meg, és 4-5 centi pontosan megkapod a szintkülönbséget (ilyen méréseket amikor tényleg csak két pont között szintkülönbség kell kb 10.000 Ft-ért megcsinálják.)


Üdv

Halász Zsolt

Földmérő

2014. máj. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!