Kezdőoldal » Otthon » Kert » Telken Nádirtásban jártas...

Telken Nádirtásban jártas emberek segítségét kérném! Van valami módszer így nyárra?

Figyelt kérdés
Annyi lenne a problémám, hogy tudom hogy a nádat ősszel meg télen szokták kiirtani a partról, felgyújtani meg ilyenek. De én nem tudok addig várni. Egy olyan hatékony módszer kéne amivel haladósan kilehetne szedni a nádas 100%át. Bemegyek a vízbe nem érdekel, csak valami módszer kéne, gondoltam arra hogy kaszával. Esetleg valakinek valami ötlete? Bármit meghallgatok jót is rosszat is.(így utólag, nem kis nádas van)
2014. máj. 27. 22:21
 1/3 anonim ***** válasza:
A télen learatott, vagy leégetett nád nem pusztul ki, sőt, sokkal szebben sűrűbben hajt a következő évben. A víz alatt kaszával elvágott nád nagy része viszont kipusztul, de a fenéken a torzs még hosszú évekig megmarad. Én csak a kaszálást ismerem, azzal megoldható, de nem kis munka. Viszont arra figyelni kell, hogy a legtöbb vízterületen a vízi illetve vízparti növényzet irtása tilos. Ilyenkor a nádas irtása természetvédelmi okokból (fészkelő madarak) különösen tilos! Szóval oda kell figyelni, nehogy bírság legyen a vége.
2014. máj. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A vízszint felett illene levágni és azt kaszával nagyon nehéz ha nincs befagyva a víz vagy vannak elérhetetlen helyek, mert vízben esetleg derékmagasságban kéne kaszálni. Ha nagyon muszály lenne, én hosszúpengéjű sövényvágó ollóval csinálnám ha 5-10 négyzetméterről van szó és nem több százról. Ha nincs lendület, a nádat elég nehéz elvágni.
2014. máj. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket, nem fészkel ott semmi :D a kutya nem jár arra, ez a sövényvágós ollós ötlet ez szerintem kivitelezhető is. Köszi szépen az eddigi ötleteket :)
2014. máj. 28. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!