Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Három fázisra bővítés és...

Három fázisra bővítés és visszatápláló napelemes rendszer beszerelésnek mi a helyes sorrendje?

Figyelt kérdés
Szeretnék legálisan napelemet telepíteni, amely visszatáplál az Elmű hálózatára, de ugyanakkor a jelenlegi egy fázist is szeretném felbővíteni háromfázisra. Szerintetek mi legyen a sorrendje a munkáknak, hogyan egyszerűbb és olcsóbb engedélyeztetés és kivitelezési díj szempontjából?
2014. jún. 10. 08:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Legelső lépés a helyi áramszolgáltató felkeresése!

Ott mindent megtudsz, (lehet, hogy még a kedved is elveszik az egésztől!)

2014. jún. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Vagy éppen én leszek az ezredik ügyfél aznap és ezért ingyen kapom az egészet:)
2014. jún. 10. 09:04
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a kettőnek komoly köze nincs egymáshoz. Maximum azt lehet elérni, hogy ha jól szervezed a munkálatokat, akkor egyszerre ér oda mind a két projekt, hogy zárópecsét bontás, és szerelés, újraplombálás (a villanyóra cserénél). Ennek tizenezer forintos kétszeri költségét tudod egyszerire mérsékelni.


Alul mellékeltem egy linket, hogy a te szolgáltatódnál hol találod a napelemekkel (napelem = HMKE, Háztartási Méretű KisErőmű-vel) kapcsolatos oldalt.

Szerintem az én szolgáltatómnál ez jobban össze van szedve, így azt is belinkeltem.

Nálam eleve 3 fázis volt, és egy 3,5 kW-os rendszer megy a tetőn, de csak az egyik fázisra táplál fel az inverter, egyfázisú a napelemrendszer.

De nagyon jó, már többletem van, remélem télen majd elfogyasztom, mert számlázni nem akarok az áramszolgáltatónak. Az engedélyezési eljárás díjmentes, csak macerás és hosszú ideig tart, legalább 2 hónap mire a kezedben van a papír. Aztán épp az oda-vissza mérő villanyóra volt hiánycikk, háromfázisúban. Arra is vártam vagy 2 hónapot tavaly.


[link]

[link]

2014. jún. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire naiv nem lehetsz!

Szomszédom (DÉMÁSZ területen) megpróbált utánajárni, többnapos beszélgetések, kioktatások, követelmények ismertetése és több mint egymillió forintos bekerülési költségszámítás után feladta!

2014. jún. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nyilván nem adnak semmit sem ingyen. Nekem most azt kell eldöntenem, hogy egyszerre kezdjem intézni az egészet amitől az ügyintéző valószínűleg lefagyna, vagy előbb a 3 fázist és utána a napelemet (addig meg megy szigetüzembe). Vagy előbb a napelemet ami egyfázisú mérő cserért is jelent és utána fogjak bele a 3 fázisba.

Minden óra csere pénz és idő, azt szeretném megtudni, hogy elméletben és szabályok szerint mik a lehetőségek.

Ha beköttetem a 3 fázist, akkor már oda-vissza mérőt szeretnék beépíttetni. Kérdés, hogy a gyakorlatban szolgáltató rám veri e ennek a többlet költségét, mivel akkor még nem lesz indokolt. De ha előbb egyfázisúban cserélik ki oda-vissza mérőre, akkor később újra ki kell cserélni 3 fázisúra. Ezen lehetne spórolni.

Az nem visz előrébb, hogy az anonim fórumon az ismerősöm ismerőse feladta és én meg ezért meg se próbáljam.... Jó vitz, de azért megfontolom.

2014. jún. 10. 10:28
 6/14 anonim ***** válasza:
Akárhogy is magyarázod, ebből meggazdagodni nem fogsz. Mindig mínuszban leszel.
2014. jún. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Elvileg nincs köze a két dolognak egymáshoz, gyakorlatilag meg át kell beszélni a kivitelezővel, hogy mit akarsz és olyan villanyóra dobozt tegyen fel, ami megfelel mindegyik dologhoz, hogy ne kelljen kétszer megvenned.


Ahogy írták is előttem, nekem is az a véleményem, hogy ez bár felettébb modern, de veszteséges beruházás. Aki nem ért hozzá az csodálni fogja, aki igen az meg nevetni :(

2014. jún. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek van hobbija, esetleg még alkoholista is, de elárulom, az az első miatt készül.
2014. jún. 10. 15:41
 9/14 anonim ***** válasza:
Én alkoholista vagyok, de lehet keresek mellé más hobbit is :)
2014. jún. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Aki azt mondja, (csak úgy zsigerből, vagy mert mindenhol ezt hallja, vagy mert sosem vette a fáradtságot, hogy utánanézzen) hogy a napelemrendszer ráfizetéses, annak javaslom, hogy egy kicsit számoljon utána.

Nekem 25 eFt-os villanyszámlám volt, 3,5 kW-os rendszert tervezett a kivitelező. Minőségi anyagokból, minőségi munkával 2 MFt-ba került. A napelemre 25 év garancia van, hogy a teljesítménye az öregedéssel nem csökken 80% alá. Ezen időszakra számolok.

Egy év tapasztalata azt mondatja velem, nullszaldós leszek az áramszolgáltatónál. De mégis azt mondom, különféle hálózathasználati és egyéb jogcímeken a 25 év alatt még befizetek nekik 1 milliót. Tönkre megy 3 alkalommal az inverter, és egyéb javítási költségekre elmegy még másfél millió forint. Különleges és váratlan egyéb költségekre fenntartok gavalléros 1 milló forintot! Ez eddig 2+1+1,5+1= 5,5 MFt.

Havi 25 eFt-os villanyárral számolva végig a 25 év alatt 25000x12x25= 7,5 MFt

Ez úgy nézem 2 millió forint plussz, nekem.

Körülbelül ez a kétmilliónyi lenne a nyereségem, ha a fent vázolt bekerülési összegeket bankba tenném, és 3-4 % körüli kamatot fizetne rá a bank. Ha fizet ennyit?!?

Szóval nyugi, végigszámoltam én. Állami tamogatás nélkül sem bukó a dolog, csak nem mindenki tervez szívesen 25 évre előre. Én szeretek hosszúban gondolkodni...

2014. jún. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!