Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Három fázisra bővítés és...

Három fázisra bővítés és visszatápláló napelemes rendszer beszerelésnek mi a helyes sorrendje?

Figyelt kérdés
Szeretnék legálisan napelemet telepíteni, amely visszatáplál az Elmű hálózatára, de ugyanakkor a jelenlegi egy fázist is szeretném felbővíteni háromfázisra. Szerintetek mi legyen a sorrendje a munkáknak, hogyan egyszerűbb és olcsóbb engedélyeztetés és kivitelezési díj szempontjából?
2014. jún. 10. 08:08
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Hát igen. Sajnos ma még az árak miatt eléggé csalóka ez a dolog, de akinek van kedve, pénze és vállalkozó szelleme, az a befektetését nem csak magának, de az utókornak is teszi. Ha mindenki így gondolkodna és fordítana rá, akkor az árak is lejjebb mennének, amitől még kedvezőbb lehetne ez a korlátlan lehetőség. Ebben is meg kellene találni az egyensúlyt MO-on...
2014. jún. 12. 11:05
 12/14 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van kedves kérdező, amikor az árakat emlegeted. Sajnos a ma Magyarországán gyakran amiatt hiúsulnak meg az ilyen beruházások, befektetések, mert kevés a pénzünk rá. És sajnos ez reális indok. Egy németnek, vagy egy osztráknak van erre pénze, mert az ő fizetése (jövedelme) a miénknek többszöröse. Nálunk csak az árak vannak világszínvonalon, és egy kávé ugyanúgy 1 euro, egy hamburger meg 2 euro, mint bárhol a világon. De sajnos pl. a takarítónők még nem keresnek 1500 eurót, hogy a gyermekeiknek ők ugyanúgy megvehessék a hamburgert, mint egy ausztriai takarítónő. A szakmunkások két-három ezer, vagy a mérnökök 4-5 ezer eurós fizetéséről pedig még nem is beszéltem...
2014. jún. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Tegyük hozzá, hogy Németországban úgy tudom kb. 15 Ft -nak megfelelő összeggel megnövelték az áram árát, hogy abból finanszírozzák az átállást és adjanak támogatásokat. A mi nemzetünk egy másik lovat kíván megülni, ezt nem szabad elfelejteni. Tetszik, vagy nem tetszik de ez van.


Korábbi hozzászóló megírta, hogy 25ezer Ft az áramszámlája, amit 5,5M forintos beruházással kíván ellentételezni. Én azt gondolom, hogy ez egy átlagos háztartás számára ez igen nagy fogyasztás, legalábbis a mienk 3x -osa, pedig nálunk nincs spórolás - mindössze az energiatakarékos világítótestek - sőt főzőlapok vannak. Érdemes ilyenkor olyan számításokat is elvégezni, hogy milyen beruházással lehet mondjuk megfelezni, vagy harmadolni ezt a 25 éves távlatban 7,5 millió forintos fogyasztást. Elképzelhető, hogy nem okozna 5,5 milliós kiadást.


Nem tudom, én csak villamosmérnök vagyok, tisztelet a kivételnek, de a legtöbb ember azt se tudja mi a kW és kWh, áram és feszültség között a különbség, nem is akarnak tudni ezekről és sokan csak arra alapoznak amit a kivitelező, vagy beszállító ígér, akiknek profi értékesítőik vannak akik tudják kit mivel lehet "megfogni". Ez sem baj természetesen és azt sem mondom, hogy nem éri meg, azt viszont mondom, hogy számolni és más beruházásokkal (fűtési rendszer korszerűsítése, hőszigetelés, hőszivattyú, esővíz gyűjtés, stb.) szembe állítani nem elfecsérelt idő.

2014. jún. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk havi 5eFt-ot, 10e-et, és 15e-et szorozzuk 25 évvel, az 1,5M, 3M, 4,5M. Nem tudom, hogy számolják amúgy, úgy olvastam valahol, hogy ha többet termel, mint amennyit fogyasztok, akkor a többlet táplálódik vissza. Pedig ez így hülyeség abból a szempontból, hogy fogyasztok mondjuk 1kWó-át, és termelek 1kWó-át, akkor kapok, és fizetek 1kWó-át a szolgáltatótól, és termeltem 1kWó-át, amit nem tápláltam fel, nem használtam fel, és nem kaptam érte pénzt sem. Meg az órát visszafele forgatja? Ahhoz gondolom az kéne, hogy a pillanatnyi termelés legyen nagyobb az aktuális fogyasztásnál, ami még szélsőségesebb, mintha csak havonta hasonlítanák össze, viszont ugyanúgy elvész ami nem haladja meg a fogyasztást. Ez, ha mindenkinél így van, az mekkora energiapazarlás? Mi lesz vele? Hővé alakul? Vagy olyankor igazából azt használom fel amit termeltem, de a szolgáltatónak fizetek érte?
2015. aug. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!