Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi történik, ha az építkezés...

Oliver25 kérdése:

Mi történik, ha az építkezés kicsúszik a befejezési határidőből?

Figyelt kérdés
Meg kell kezdenem az építkezésemet, mivel már nem hosszabbítják az építési engedélyemet. Nem tudom viszont, hogy mi történik, ha nem tudom befejezni a kötelező 5 éven belül. Pillanatnyilag nem állok úgy anyagilag, hogy biztosan be tudjam fejezni az építést, az említett határidőre. Megbírságolhatnak? Vagy mi történik ilyenkor?

2014. jún. 10. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Az építkezés megkezdésére az engedélyezéstől számított 2 éven belül van lehetőség. Befejezni 5 év van rá. Ha nem sikerül megépíteni ennyi idő alatt, akkor újra kell engedélyeztetni az épületet, az aktuális jogszabályok alapján. Akkor van gond, ha arra az időre sok mindent szigorítanak.

Pl: HA a ház falát a jelenlegi U=0,45 szerint tervezteted, hőszigetelés nélkül, 5 év múlva a követelmény pl U=0,3 lesz, akkor nem kapod majd meg az engedélyt, csak akkor ha berajzoltatod a tervbe a hőszigetelést. De persze változhat a épületmagasság, vagy beépíthetőségi %, stb. Ha szerencséd lesz nem változik semmi.

Illetve van lehetőség építési hitel felvételére, így időben be tudsz fejezni mindent.

2014. jún. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a Választ!!
2014. jún. 13. 13:12
 3/3 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés. Az építési napló megnyitása azt jelenti, hogy azonnal el kell kezdenem az engedélyköteles (át)építést, vagy megtehetem azt, hogy csak leszerződök a vállalkozóval, hogy mondjuk szeptember hónapban kezdje a munkát. A kezdést szokták ellenőrizni vajon? Köszi a választ!
2014. jún. 14. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!