Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi a különbség a kert és az...

Mi a különbség a kert és az udvar között?

Figyelt kérdés

2014. júl. 8. 14:22
1 2 3 4
 11/35 Joe001 ***** válasza:
87%

Már általában az elhelyezkedésben is van különbség...

Az udvar, a házat körülvevő terület , lehet füves , virágos , betonozott ,akármilyen , de az az udvar.

A kert az a terület , ahol az ember zöldség növényeket , akár pár gyümölcs fát termeszt és természetesen nagyobb terület.

Nem területi mértékegységekbe bele bonyolódni , a gyengébbek kedvéért maradnék a m2 (négyzetméter) ben.

Tehát egy kert lehet 20 ... 50 ....100 m2 és több is

Aztán már a benne lévő növényi kultúrától függően szántóföld ( ezalatt bizony nem csak a gabonát értjük ) vagy gyümölcsös nek nevezzük .

2014. júl. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 ATiNemRadeon válasza:
17%
Én panelban lakok, és a kert az ahova a csikket KELL pöckölni HAHAAAA :D
2014. júl. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
50%

Krisztian321!


" biztos a

bevásárlóközpont rádiójában

hallottak róla valamit,és aztán meg

itt okoskodnak,ennyi az összes gond

a nagyvárosiakkal,meg a

közömbösség "


Én is városi vagyok!

De úgylátom, hogy Te meg vidéki!

Na látod?

Kettőnk/Sokunk közt és Te közted pedig az a különbség, hogy:


1. A városi kérdez és kommentel!

2. Te pedig a "nagy" vidéki -mégha igazad is van-, felsőbbrendű tolerálatlan paraszt módon fikázod a városiakat!


És mi van ha a kérdező is városi?

Ha magára veszi nagyértékű válaszod, egyértelmű, hogy nem a megfelelő kép alakul ki a vidéki társadalomról.

Köszönhető Neked és kisegítő iskolailag alultáplált kommentednek.


Tehát ha nem tudsz kúltúrált választ adni, akkor inkább hallgass és maradjon meg számodra az az öröm, hogy városi korház helyett pajtában születhettél és lovaskocsival illetve talicskával vittek haza!

2014. júl. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
73%

Ki ad itt kultúrálatlan és másokat becsmérlő válaszokat?

Nem akartam ebbe az egészba belefolyni, mert én is városi vagyok, és érdekelt a kérdező által feltett kérdésre a válasz, de egy ilyen ártalmatlan - és érdekes - kérdésra miért kell indulatoskodni, és mindennek elmondani egymást?

Ez érthetetlen számomra...

2014. júl. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim válasza:
84%

Nagyvárosi voltam, most már évek óta icipici kisvárosi vagyok... csak hogy aki fikázni szeretne, tudja, hová célozzon. :)

Budapesten minden kertes ház kertjét kertnek hívtuk, függetlenül attól, hogy ott borsó nőtt, pázsit, gyom vagy lom. :) Tehát a golfpályaszerű gyep hintával és medencével éppúgy kert volt, mint a veteményes. Udvara pedig az iskolának volt, meg néhány U alakban épült nagy belvárosi bérháznak az U alak közepén. Ennyi. Itt vidéken kicsit megfordult a kép: körülöttem mindenki udvarnak hívja a ház körüli telekrészt, akár térkő van rajta, akár fű, akár csak kosz, kramázs meg két sáros keréknyom... Kert pedig az, ami az udvaron belül virágokkal, esetleg kis veteménnyel beültetett rész. A gyümölcsös, szőlő stb. az már "telek".

Szerintem meg lehet szokni, hogy bizonyos dolgokat helyenként máshogy nevezünk. Ezen igazán kár háborogni. Az én KERTemben rövidre nyírt pitypang (tehát nem golfpázsit), pár málnabokor, egy homokozó, egy szaletli, egy tűzrakó meg sok-sok szép fa van. Nekem kert, de még sosem vágtam szájon senkit, aki udvarnak nevezte.

2014. júl. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
83%

Végre egy normális válasz!

Köszönöm...

2014. júl. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
65%

Örülök, Julianna, ha kellemes reggelt okoztam neked. Pedig még a házalót meg se említettem. :-)

Hogy a kérdésre is válaszoljak, udvar az a gazdasági hasznot nem hozó terület, ami jellemzően a ház körül helyezkedik el. A kerttől mely megint csak általában elkerített terület (már a nevében is benne van: "kert", valami hasznot várunk.

Veteményes kert. Gyümölcsös kert. Vadas kert. Botanikus kert. Állat-kert. Stb.

2014. júl. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
42%

A 4#-es válaszoló elég vicces választ adott.

Pedig ha a mélyére nézünk, nem is írt hülyeséget.


" Az még hagyján! A kertelés és az

udvarlás között micsoda különbség

van! "


Az udvarlás = megmutatni, szépnek láttatni valamit. Mint az udvarban.

A kertelés = valamit kihasználni, hasznot húzni belőle. Akár egy kertből.

2014. júl. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó válaszoló, nagyon el vagy tévedve a két szó jelentését illetően.


[link]


[link]


[link]


Nincs ezekben sem haszonról, sem egyéb ilyesmiről szó!

2014. júl. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
29%
A #13.válaszolónak üzenem,ő is csak 1 hülye nagyvárosi a sok közül,és mi vidékiek azért dolgozunk,hogy a hülye fejüknek legyen mit megvenni a nagyvárosi piacon,és a supermarketekben,ennyi,inkább neki kéne kultúrát tanulni,mert csak itt kockul egész nap,mi vidékiek meg nekik dolgozunk,ha tetszik a válaszom,ha nem,akkor f*sszopó városi vagy,ez van,ismerd be,akkor jobb lesz :D ,de mid1,nem sértegetek én már tovább senkit,mennem kell dolgozni,hogy nektek legyen mit levenni a polcról a bevásárlóközpontban
2014. júl. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!