Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Gazdaságos fűtési rendszer...

Gazdaságos fűtési rendszer ötletet keresek. Van valakinek?

Figyelt kérdés

Építkezünk, utcában nincs gázvezeték nem is érdekel. Viszont HMV és fűtés valahogyan kell megoldani.


Ezt talaltam de szerelö le akar beszélni.

[link]


2014. júl. 30. 17:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Még jó hogy le akar beszélni a parasztvakítő hülyeségekről. Nézd meg az árát, és vedd számításba, hogy pont akkor nem fűt, amikro kéne, vagyis télen napsütés nélkül.

Legolcsóbb továbbrais a fa, ha nagyon alternatívázni akarsz akkor biogáz fejlesztő.

2014. júl. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
vegyes-kazán, tartájjal
2014. júl. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vízteres kandalló, infrapanel.
2014. júl. 31. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mintha a válaszolóknak nem ugyanaz az ábra nyílna meg, mint nekem. Én látok vegyestüzelésű kazánt is, amit az első válaszoló biztosan nem látott. És én árat sem látok.

Nekem szimpatikus a rendszer, persze attól függ mennyiért adják.

Nyilván a ház méreteitől, és a lakók számától függ, hogy a HMV ill. fűtési puffertároló mekkora legyen. De az ábra alapján télen, este hazaérsz, befűtesz a vegyestüzelésűdbe, és felfűtöd a házat. Aztán ha elérte a kívánt hőfokot a levegő hőmérséklete, akkor felfűtöd a maradék tűzzel a HMV tartályt és a fűtési puffert, amiből majd éjszaka és a következő nap ki kell, hogy bírja a fűtés.

Nyáron meg a napkollektor készíti a HMV-t.

Nálam is előfordult, hogy a mester nyavalygott, aztán alaposabb beszélgetés közben kiderült, hogy nem ért a szabályozás-vezérlés részéhez. Külön szereztem egy ezzel foglalkozó villanyszerelőt neki, aki a vezérlést megcsinálta. [Mondjuk nálam földszondás hőszivattyú és gázkazán a két hőforrás. A hőszivattyú üzemelése nagyon gazdaságos, bekerülési költsége viszont igen magas. Cserébe nyáron klimatizálni is tudom az egész házat vele!]

2014. júl. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Eddig csak egy fűtésszerelőt talaltam. 3 millió körül lesz szerinti.
2014. júl. 31. 17:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Ebben a padló- és falfűtés kiépítése is benne van ugye?
2014. aug. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
0%
Be-fin-gasz, és nem szellőztetsz. Egy idő után meleg lesz, hidd el. Nekem bevált.
2014. aug. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
fingónak vegyen valaki egy új házat ajándékba
2014. aug. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

padlófűtésről nem volt szó. Remélem benne van.


fingósnak talán passzivháza van :)

2014. aug. 3. 21:01
 10/10 anonim ***** válasza:

Na igen ....

A mesterek építkezés előtti saccolását az árról körülbelül másféllel , vagy kettővel kell megszorozni ....


Kérd meg a megkérdezett mestert , hogy adjon tételes ajánlatot , tételenként anyagárral és munkadíjjal , hidd el duplázódni fog az ár !Neked ez semmibe se kerül , és megtudod , hogy milyen munkafolyamatokat kell végrehajtani , ezt a tudást a továbbiakban is felhasználhatod....


A kazán az milyen ? A vegyes tüzelésűből van 150 ezerért Baumax - os kazán , de van millió körüli faelgázosító rendszerű is ....

A szolár rendszereket általában modernebb kazánokkal szokták összekombinálni , de az nem 3 millió lesz összesen !


Szerintem felejtsd el a napelemet , az árából 15 évig fűthetsz és nincs garancia a működésére , meg hogy nem romlik el ...

Általában olyan országokban megy a napelem , ahol az állam keményen támogatja azt ( pl. Ausztria ) , de mi Magyarországon vagyunk !

2014. aug. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!