Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mostani szabályok szerint,...

Mostani szabályok szerint, hogy nem csinálhatja meg mondjuk a vizet és villanyszerelést egy barátom, nagyon megdobja a költségvetést mivel szakembert kell hívni mindenhez?

Figyelt kérdés
Megéri még építkezni? Kb másfél év múlva állnánk hozzá, kicsit megijedtünk, hogy mindenhol csak akadály lesz. Spórolni már nincs is lehetőség? Talán érdemes várni, majd kiforrja magát a dolog?
2014. aug. 7. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Én meg csináltam 70 ezerből a villanyt egy haverral. Majd aztán szoltak hogy hohó az nem lesz jó csak ilyen olyan papirokkal rendelkező vállalkozó csinálhatja. Az én munkám szét barmolták és 350 ezerből újracsinálták. Na szerinted meg dobta a költségeket? Szegény emberként az infarktus kerülgetett. Javulni nem fog a helyzet szerintem mert minden csak szigorodik. Az enyém kész lett végül de még egyszer nem vágnák bele idegileg nem bírnám és egyébként is kétszer annyiba lett mint mire számítottam pedig spórolósan csináltam. Spórolni lehet kissebb dolgokon. Én ezeket csináltam: laminált lerakás ,szennyvíz csatorna lerakás kívül belül, ereszcsatorna felrakás egy két lépcső ,lambériázás stb. De egyébként most érdemesebb venni még akkor is ha át kell alakítani mert olcsóbb.
2014. aug. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Miért ne csinálhatnád meg?...ha ugy gondolod, hogy értesz hozzá.....a villanyórahely kiképzéshez kell Elmüs regisztrált villanyszerelő az un. kislakáselosztó szekrény után bárki csinálhatja ha ugy gondolja, vagy kérjen tanácsot szakembertől esetleg szerelési felügyeletet aki ellenőrzi hogyan csinálod, sztem ugyanigy van a vizzel is...
2014. aug. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
és ki fog a szerelésről kiállítani egy nyilatkozatot, hogy megfelel a vonatkozó szabványoknak és ráírni a készítő nevét, bizonyítvány számát.....mert kérhetik.
2014. aug. 8. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
15:41 Ne írjál már hülyeségeket. Miért vezeted félre a kérdezőt. Világosan leírtam hogy nincs mód ilyesmire se villannyal se vízzel gázzal.
2014. aug. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát igen sajnos komoly szabályok lettek. Nem lesz egyszerű épülni, vagyis inkább költségesebb. Köszönöm a válaszokat!
2014. aug. 8. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!