Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mik a Schell wc öblítő szelep...

Mik a Schell wc öblítő szelep beépítésére vonatkozó szabályok? (ha vannak)

Figyelt kérdés
Vettem egy ilyen szelepet és már két ember is említette, hogy megbüntethetnek illetve, hogy csak speciális vízóra esetén lehet. Panelről van szó. Tehát problémám lehet abból, ha a most meglévő vízóra cseréje nélkül a tartály helyett beszerelek egy ilyen csapot a wc-re? Örülnék, ha valami forrásanyagot is tudnátok linkelni a témában. Köszi.
2013. jún. 12. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kicsoda, melyik hatóság büntetne meg? Kinek mi köze hozzá, hogy a lakásomban -ebben az esetben- milyen szerelvényt szerelek fel?

Annyit tudok, hogy jó, ha a szelep előtt legalább egy méternyi 3/4"-os csőszakasz van, a vízmennyiség miatt.

[link]

2013. jún. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az a helyzet,hogy ilyen szelep esetén a vízórádat le kell cseréltetned úgynevezett "vizesen futó"órára.

Ha nem is teszed meg akkor is a következő esedékes óracserénél feltétlenül,mert nem fogják leplombázni.

(vizszer)

2013. jún. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Előző, ez már engem is érdekel! Kifejtenéd bővebben, hogy miért van ez?
2013. jún. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én meg azt kérdezném a (vízszer)-től, hogy honnan kellene ezt tudni egy egyszerű-lakástulajdonosnak?
2013. jún. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért kell a vizesen futó óra,mert a hirtelen nagy

nyomástól úgymond megcsúszik a sima óra.

Vagyis a meghajtó lapát nem tudja követni a víz mennyiségét. Ilyen órák vannak a családi házak aknáiban is.

Az egész mérő szerkezet víz alatt van és a legkevesebb átfolyást is mérni tudja.

(vizszer)

2013. jún. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez a vizes de van más kivitelben is.


[link]


És a sima.


[link]

2013. jún. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Bungyurda válasza:
Úgy néz ki nekem épp megszabják, hogy tilos a schellszelep. Méghozzá a lakásszövetkezet. Strang csere készül és bele írták a szabályzatba, hogy ki kell cserélni a nyomogombost, tartályosra a szerelés előtt, hivatkozva, hogy nem tesz jót a csöveknek a hirtelen nyomás változás. Most mi tévő legyek?
2019. júl. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van benne ném igazság,de főleg nagyon zajos a szerkezet.
2019. júl. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mofém WC csaptelep. Ez tekerős, nem tudod sem hirtelen megnyitni sem elzárni.
2021. dec. 10. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!