Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szeretnék egy műhelyt építeni....

Szeretnék egy műhelyt építeni. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Lehetőleg minimális anyagi ráfordítással szeretném megoldani. Úgy 4x4m-es alapterületűt szeretnék készíteni. úgy gondoltam veszek bontott fa gerendákat. Az oldalát meg a tetejét viszont nem tudom, hogy miből oldjam meg. Gondoltam hullámlemeztől kezdve már sok mindenre, de nem vagyok otthon a témában így inkább segítséget kérnék. Olcsón hogy úszhatom meg és körülbelül mennyibe fog ez nekem fájni?
2014. aug. 10. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Olcsón sehogy, ugyanis engedélyeztetni is kell.

Menj be a helyi építési osztályra, és érdeklődd meg, hogy mit-mekkorát építhetsz a telkedre...

2014. aug. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 plajer tibor ***** válasza:

mielőtt elkezdünk spórolni meg kell gondolni az alábbiakat:


1. műhelyről beszélsz, ha ez hivatalos, cégszerű működéshez kell, akkor meg kell felelnie a foglalkoztatási követelményeknek, /TELEPHELY ENGEDÉLY, fény, belmagasság,burkolat, wc, kézmosás, tűzvédelem, stb. /

2. Ha ez egy otthoni barkács szakkör lesz ,akkor is tisztázandó, hogy kell-e fűteni, mennyi áram kell hozzá, kell-e víz stb.

3. mekkora ajtó és ablak kell rá ???

4. csúszásmentes, tisztítható, nem túl hideg, de teherbíró padló /MEKKORA TERHELÉS VÁRHATÓ, illetve MI ESHET LE vagy FOLYHAT KI /


Ha már elég ideges lettél akkor válaszolok egyszerűen is:


szerintem egy VB.lemez alap kellene, alatt 10 cm XPS hőszigeteléssel, homokágyon.

fa oszlopokat kissé elemelve acél papucsokba állítani a betonra /víz nem érje az alját/

kívül fémlemez, belül OSB lapok közötte hőszigetelés 10-15 cm és párazáró fólia kívül belül.

tető fagerendák kb. 60 cm távolságban egyik irányban lejtősre csinálni kb. 4 méteren 15 cm -t.

felül OSB borítás rajta bitumenes lemez, VIGYÁZZ NE GYŰJTSD FEL ÉPÍTÉS KÖZBEN AZ EGÉSZET !!!!

Alulról hőszigetelés 10-15 cm párazáró fólia és GIPSZKARTON mennyezet.


legalább 1db ablakot be kellene építeni.

AJTÓ /GARÁZS AJTÓ/ kérdéses.

Fűtés olajradiátor vagy infra panel.

padlószint legyen egy kicsit kiemelve a terepből, ne follyon be az esővíz.


építési engedély nem kell 50 m3 /4x4 =16 m2 3m x 16m2 = 48 m2 pont jó vagy / térfogatig, szomszéddal tisztázni kell, ha rá építsz a kerítésre, ne cirkuszoljon veled.


16m2 kb. 20.000 ft/m2 = 320.000 ft +áfa ha..ha..ha ....

2014. aug. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Második hozzászólónak köszönöm, ez nagy :D

Viszont amire én gondoltam az csak egy ilyen kis sufni tákolmány. Nincs szükségem hőszigetelésre meg ilyesmire, ha nem ázik be meg nem dől össze 4-5 éven belül akkor minden szuper :)

2014. aug. 15. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!