Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Házilag nekiálljak villanytsze...

Házilag nekiálljak villanytszerelni?

Figyelt kérdés

A gondom hogy a konyhában 1db konnektor van, az is 5-6mm-re kilógva a falból.


Rátettem egy 3as elosztót ami most elég, de télen - ha a cirkó és a CO ellenőrző is bevan dugva- kevés lesz.


Jelenleg ez a 3 van bedugva:

- Hűtő

- Mikrosütő,

- Vízforraló


Már ettől a 3tól is van hogy lecsapja a biztosítékot - főleg a mikrót ha indítom akkor.

( Mellékesen kérdezném, biztosítok egyszerű kicserélnem? )



A kérdésem, hogy nekiálljak-e szöszölni a konnektort rendesen bekötni, hogy ne lógjon ki, vagy tudok-e tenni bármit egymagam otthon? vagy hívjak szakit aki megnézi és tud valamit tenni.


Köszi



2014. aug. 11. 13:26
 1/3 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

A villany nem játék!!!


Hívj egy villanyszerelőt, az majd megmondja, hogy egyáltalán érdemes-e nekifogni, illetve hogy miket kell ahhoz csinálni, hogy több fogyasztót tudj működtetni.


Abból, hogy az automatát így is lecsapja, arra következtetek, hogy már így is elég nagy áramot vesznek fel az eddigi eszközeid. Meg kell nézni, hogy az óra és az automata biztosítékok bírják-e, nem kell-e nagyobbra cserélni azokat, illetve a legfontosabb, hogy a falban lévő vezetékek bírják-e a plusz terhelést?


A túlterhelt hálózat következménye könnyen lehet lakástűz, a szakszerűtlen villanyszerelés eredménye pedig akár halálos áramütés!


NE KÍSÉRLETEZZ, inkább hívj szakembert!

2014. aug. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha úgy lóg ki a falból, hogy lötyög is az egész, akkor én abba semmit nem dugnék bele, nemhogy 3-at!!!!

A mozgástól kilazul a vezeték a konnektortól, és zárlatot okozhat, Az meg rosszabb esetben tüzet! Ergo leéghet a lakásod!!!

2014. aug. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

nem laza, csak a burkolat és a fal között van 5-6mm távolság, abba egy 3as elosztót tettem bele amiről most csak a hűtő megy, mikrót vízforralót kivontam most a forgalomból, hűtőnek muszáj.


Nem csinálok vele semmit, köszönöm az infókat, szakemberre lesz bízva.

2014. aug. 11. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!