Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyire érdemes könnyűszerkez...

Mennyire érdemes könnyűszerkezetes házban gondolkodni?

Figyelt kérdés

Szeretnék építkezni, nagy valószínűséggel szerkezetkész fázisban gondolkodnék, mert a többi dolgon spórolnék saját kezűleg megcsinálnám.

Könnyűszerkezetes háznál, ahogy néztem EMI-s vállalkozó kell. Nagyobb hasznos terület s kedvezőbb fűtési költség érhető el.

Sok helyen olvastam pozitív s negatív kritikát mellette.

Másik alternatíva a tégla lenne, bár ott is a válaszfalakat lehet könnyűszerkezetesre csináltatnám hangszigeteléssel.

Élettartamra, eladás szempontjából mi a jobb?

Mennyit ront a könnyűszerkezetes ház eladásnál?

Négyzetméter mennyivel kedvezőbb szerkezetkész esetben?



2014. szept. 23. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Árakkal annyira sajnos nem vagyok még tisztában, de régebben egy tégla és könnyűszerkezetes épület megépítése közel azonos áron mozgott. Manapság viszont nem tudom, hogy mi a helyzet. Azt viszont tudom, hogy egy téglából (mindegy, hogy milyen téglából) épült épületet egyrészt Magyarországon könnyebb eladni a mentalitás miatt, másrészt sokkal időtállóbb, mint egy könnyűszerkezetes épület.


Az árat egyébként sok minden befolyásolja. Van-e pince és tetőtér, vagy sem, meg hasonlóak.


(Fűtés szempontjából én úgy gondolom egyébként, hogy a legjobb a mészhomok tégla + kőzetgyapot hőszigetelés kombó. Ha valaki nem ért egyet velem, nyugodtan megcáfolhat.)

2014. szept. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért jobb a könnyűszerkezetes, mert ha el akarják kobozni a házat a rendőrök, akkor könnyebb felgyújtani és jobban megsemmisül, porrá ég.
2014. szept. 24. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Végül is, ez is egy szempont... :D
2014. szept. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én beszéltem olyan emberrel, aki ezekkel foglalkozik, tervezik, kivitelezik.


Ő úgy mondta, hogy általában azok keresik meg őket, akiknek kicsit több pénze van az átlagnál, mert akinek nincs pénze, az normál házat épít, akinek meg sok van, az nem gondolkozik abban hogy ez megéri e vagy sem csak megépíti a kacsalábon forgó villát.


Nálunk alapvetően a tégla/falazóblokk az olcsóbb, nagyobb a hype körülötte, és annyit gyártanak mint a szar.

2014. szept. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!