Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tégla vagy könnyűszerkezetes ház?

Tégla vagy könnyűszerkezetes ház?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a jobb? Illetve hozzávetőlegesen szerintetek mennyiből lehet szerkezetkész állapotra kihozni belőlük egy 90-100 nm házat (semmi extra).

2014. dec. 9. 09:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A könnyűszerkezetes valamivel olcsóbban hozható ki ugyanolyan alapterület mellett (cirka 10-15%), viszont manapság szinte eladhatatlan hazánkban. Ha később megpróbálnád eladni, és megtudja a vevőjelölt, hogy könnyűszerkezetes, 10-ből 9 kérdezés nélkül kifordul a kapun (vagy inkább el sem megy megnézni). Magyarországon nincs hagyománya a könnyűszerkezetes kecóknak, bódénak meg sufninak tekintik az ilyen épületeket. Az "igazi ház" hazánkban kőből (tégla, ytong, stb.) épül.


Szóval szerintem nem éri meg spórolni azt az 1-2 millát hogy ne kőház legyen, ha utána szinte eladhatatlan lesz az épület.

2014. dec. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy téglát olyan 15-18M körül lehet legolcsóbban összerakni, könnyűszerkezetes az olyan 13-16M körüli összegből már talán kijön.
2014. dec. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Amúgy nekem is kicsit olyan idegen érzésem van a könnyűszerkezetessel kapcsolatban, lehet azért mert nem laktam még olyanban, nincs tapasztalatom vele. De ha jobban belegondolok tényleg én is inkább a téglaházat választanám ha választanom kéne egy tégla és egy könnyűszerkezetes között. Gondolni kell arra is hogy mi lesz, ha egyszer el akarjuk adni.
2014. dec. 9. 11:57
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen igaza van az elsőnek. Amúgy - ha jól építették - nem rossz a könnyűszerkezetes, de én is a helyedben inkább arra mennék, hogy ha később el kell adni valamiért, akkor nagyon nehéz a könnyűszerkezetest eladni. Ezért a téglaházat javaslom.
2014. dec. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem mert múltkor beszélgettem egy építési vállalkozóval, nem is ez miatt elegyedtünk szóba, de végül megkérdeztem tőle kíváncsiságból hogy ők mennyiért csinálják. Azt mondta egy tök átlagos 100 nm körüli tégla családi házat olyan 30-35 millából húznak fel (a telek nincs benne az árban). Majdnem lenyeltem a söröspoharat úgy elképedtem. Mondom ez nem lehet igaz. :D
2014. dec. 9. 12:30
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit neked mondtak az nagyon sok egy átlagos 100 nm-es házra....
2014. dec. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igazuk van az előttem íróknak, csak tégla. Most vettem házat, amikor mondták, hogy könnyűszerkezetes vagy gázszilikátból épült, már mentünk is. Aztán még hónapok múlva is látom a hirdetéseiket fenn, nem kell senkinek. Nagyon nehezen eladhatóak.
2014. dec. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenki válaszát :)
2014. dec. 12. 09:24
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
A könnyűszerkezetes ház jobb mint a tégla, olyan szempontból hogy a házban lakni lehet de a tégla csak le van pakolva, legfeljebb eladja az ember.
2014. dec. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!