Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Saját magam nem építhetek házat?

Saját magam nem építhetek házat?

Figyelt kérdés

Igaz az, hogy saját magam nem építhetem meg a saját házamat, mert mindenről számlát kell bemutatnom, valamint építési naplót kell vezetni stb stb?

Van valakinek ilyen tapasztalata?



2014. dec. 28. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Még a tervet sem készítheted te magad. Illetve elkészítheted, de találnod kell egy építészmérnököt, aki a sajátjaként szignózza.
2014. dec. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
A kivitelezést is elvégezheted te magad, ha találsz olyan építészt, aki aláír minden munkafázist. Ezt persze nem fogja megtenni, mert ha összedől a ház, őt fogják elővenni.
2014. dec. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Megépítheted magadnak, de kell egy felelős műszaki vezető, aki minden munkafolyamatot leellenőriz és vezeti az építési naplót. A számla csak a hitelhez kell.
2014. dec. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne is álmodj róla. Ha csak nem találsz egy felelős műszaki vezetőt aki naplót ír és mindenhez a nevét adja. És persze minden képesítése meg van. Mert pl egy hétköznapi villanyszerelő vállalkozó nem elég még szükség van egy plusz papírra. Tehát elvileg mivel 10 v.szerelőből jó ha egynek van ilyen papírja ő ír alá minden mesternek. Persze pénzért. Akikbe megbízik annak alá ír úgy hogy ki se jön. Na most szerinted ki adná a nevét a te munkádhoz. És ugyan ez a víz-gázzal is. Ezt a szignót plusz 10 ezerért vettem. A villanyos ezt már beépítette az ő árába. Amit meg csinálhatsz pl burkolások festés apróbb veszélyt nem jelentő munkát. A kéményt is át kell vetetni az illetékes kéményseprőkkel. Persze pénzért. stb stb stb Én a végén az idegösszeroppanás küszöbén inkább lefizettem 20 ezerrel az illetékes építésügyi ellenőrt hogy a lábát be ne tegye hozzám csak adja ki a lakhatási engedélyt. Ne hogy belekössön valamibe. Na jó munkát.
2014. dec. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kékedi János ***** válasza:
100%
Nem építhetsz. 2013 - tól az építésben az vehet részt akinek arra jogosultsága van. Ha nem adod ki a munkát egy generál kivitelezőnek, aki kulcsra készíti a házadat, hanem több vállalkozót bízol meg, akkor műszaki ellenőrt is meg kell bíznod. A laikusoknak bonyolultnak tűnik a rendszer, de ha megtalálod a megfelelő embert akkor sima ügy. Érdemes komolyan venni az ide vonatkozó jogszabályokat mert a bírság az építési költségeket is meghaladhatja.
2014. dec. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!