Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ti mit javasoltok? Gipszkarton...

Ti mit javasoltok? Gipszkartonozás vagy vakolás?

Figyelt kérdés
15m2 alapterületű 2.5 méter magas szoba vakolásához mit javasoltok? A köműves órabérbe van 1300/h a gipszkartonozás m2 ára 1000FT plusz anyag díj! A vakoláshoz már csak a cementet kellene meg vennünk. De mivel tél van a száradás miatt félünk! Hogy mennyi idő lenne amire lehetne festeni? Meg nem peneszedne be? Persze szellőztetnénk meg páraelszivó gép menne plusz ventilátorok meg ha ki nyitom az ajtót a másik szobából meleg is menne át! Ti mit javasoltok?

2015. jan. 23. 10:09
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom, hogy olcsóbb. Azt mondom, hogy kiszámíthatóbb!


Így most ti lesztek a vállalkozók. Ti vállaljátok a felelősséget. ezzel persze semmi gond. Ugyanakkor ti fogtok culágerkedni, a ti munkátokat persze senki nem fizeti ki, nyilván. Ha azzal is számolnál, már egy fillérrel sem lenne olcsóbb. Arra is kíváncsi lennék, ha otthon elvállalod a culágerkedést, mert szerinted jobban megéri, mint kifizetni az árát, akkor más építkezésre miért nem mész el ugyanilyen munkát végezni? ;)


De valóban.. a kérdés nem az árról szólt. Mondjuk akkor nem tudom, minek írtad a kőműves óradíját, meg a karton m2-árát...

2015. jan. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Én vakoltatnåm hisz fél cm elég az új falra.
2015. jan. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 lalalalalalala és la ***** válasza:

Már az első hozzászóló is megírta, hogy a megadott adat kevés a pontos válaszhoz.

Tudnunk kellene,hogy milyen tégla és milyen vastag a fal?

Mikor lett falazva?

Van-e külső hőszigetelés?

Koszorút kapot-e a fal? Ha igen,akkor van-e külön szigetelve?

Milyen fűtési rendszert fogsz használni?

Ezeket nem tudjuk,pedig nagyon fontosak lennének a válaszadáshoz!

Ugyanis ha valahol a páralecsapódás lehetséges akkor a karton felejtős,mivel nehezen tudnád megszüntetni a problémát, penészedést.

Vakolás után leghamarabb két hét után (inkább három) festhettek. Hogy melyik az olcsóbb? Természetesen a vakolás. Ha meg vagytok elégedve a kőművesetek eddigi munkájával akkor biztos olcsóbb mint a m²-es "profi".

Hiszen ő csak kiszámolja a m²-t és az alkalmazottja elvégzi a munkát. A hasznot természetesen a főnök teszi el! Ezt kizsákmányolásnak hívnám nem pedig profizmusnak, mint ahogy egyesek fenfebb ezt név nélkül írták!

Lehet hog ezért az utolsó soraimért repülnek a negatív pacsik, de remélem lesz aki megérti a soraim lényegét és zöldre kattint.

2015. jan. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

leiertherm 30 n f tégla a fal 25 cm -es

külső szigetelés lesz majd rajta!10cm vastag,de ez a belső munkák után.Koszorú van szigetelve heratektaba van bele rakva.Falazás kb 2hónapja volt.Fűtés vegyestűzelésű kazánról fog működni!

2015. jan. 25. 11:20
 25/26 A kérdező kommentje:
Nos szerintem 2culágert fizetni felesleges ha az ember itthon van és az a pénzt amit a culágeroknak fizetnénk így az is meg marad nekünk az építkezés nem olcsó dolog!ha tehetném én is hidd el meg fizetném a culágert!De sajnos nem tehetem így marad ez a megoldás!
2015. jan. 25. 11:22
 26/26 lalalalalalala és la ***** válasza:

Talán a karton is kibírja addig amíg megcsináljátok a külső szigetelést , de addig nagy a páralecsapódás lehetősége. (Gondolom máshol nem 25-ös a fal)

Ettől függetlenül még mindíg a vakolást javaslom

2015. jan. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!