Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik az olcsóbb? Házilag...

Melyik az olcsóbb? Házilag készített vakolás vagy gipszkartonozás.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 18. 19:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha mindegyik házilag készül, a vakolás jóval olcsóbb.. A gipszkarton pedig jóval egyszerűbb..
2010. ápr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 omadjoe ***** válasza:
amikor én újitottam fel a lakásomat, faterom(ő kömüves) kiszámolta, hogy melyik lenne az olcsobb. 4 helyiséget kellett javítani. abbol a legkevesebbet vakolást igénylö helyiséget csinálta csak meg. a többit olcsobb volt gipszkartonozni. pedig szakembert, segédmunkást nem kellett fizetni, homok böven volt. még igy is a gipszkarton "gyözött". idöben gyorsabb volt megcsinálni, és egyszerübb. a gipszkartonnál a salétrom nem "köszönt vissza". vakolásnál igen, pedig minden gyanus téglát, és környezetében lévö téglákat apukám kicserélte. a lakás a XX.sz. elején készült.
2010. ápr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

:) faterod nem szeret vakolni..:)


A vakolatnál homokkal nem kell számolni, az szinte ingyen van, a mészből és cementből kell mondjuk 3kg m2-enként (centinként). A cement mázsája 3eFt, ebből kijön 33m2, tehát cement ára m2enként 100ft. Mésszel homokkal együtt legyen a vakolat ára 150Ft/m2. Csak a karton ára cirka 400, plusz a profilok. Vagy a fa, meg a gombaölő.


Ha nagyon szar a fal, és vastagon kellene vakolni, akkor megérheti a karton.


Szerintem.

2010. ápr. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értékes válaszokat.
2010. ápr. 18. 22:00
 5/17 omadjoe ***** válasza:

utolso válaszadónak: GRATULÁLUNK, ÖN NYERT!

2,8m belmagasságu lakásnál, h. függöbe legyen alul -2cm lefaragni a téglábol, felül plusz12-15 cm rávakolni a meglévö 5-6cm vakolatra. apukám szereti a szakmáját. de a kartont választotta. ez egy régi 100 éves tégla épület volt.

2010. ápr. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Hát akkor azért az nem egy szokványos épület. Mondjuk azt nem értem, ha fölül 15cm-t kellene vakolni, akkor miért kell vésni alul 2cm-t? Miért nem 17-et vakolni fönt? Na mindegy.

Hát neked így karton kellett, az biztos, de normál háznál 1-2cm vakolat elég, és ott a vakolat olcsóbb. (Mármint házi kivitelezésnél, tehát anyagárban..)

2010. ápr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 omadjoe ***** válasza:

mert számolj: 5-6cm meglévő vakolat + 15-16cm ujvakolat tesok között is = 20-24 cm vastag vakolat. az elég durva.

amugy a lakásban nem volt sehol egymással merölegesen álló fal. esetleg párhuzamosan futo, és egyforma hosszú fal. pedig a lakás elrendezáse olyan volt, mintha sorban egymás mellé raktak volna 6 "kockát". föfal utca fronton 60 cm vastag. az udvarfelöli legbelsö föfal 20cm! "első kocka" beltere 3,50, az utolsó "kocka" beltere 2,1m :@ <- aki építette. kintröl nézve a lakás teteje végig egyvonalban volt. az elsö "kockátol", az utolsoig. de ezt az épületet már 1978-ban életveszélyessé nyilvánitották. ezt akkor tudtam meg, amikor eladtam, és megtalálták a földhivatalban az alapito okiratot. nagyon ciki... :S

2010. ápr. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

ha csak egy falat akarok betakarni akkor oda minek profil?

Vakolatnál sem számoltad a téglafalat, akkor minek számolni a profilokat gipszkartonnál?

Simán felragasztod, és szebb jövőt...

2010. ápr. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
:) Ez jó.. Akkor számolj átlag 9centi ragasztógipsszel. Szerinted olcsóbb? Na erről ennyit... :)
2010. ápr. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
gondolod ezzel meggyőztél? ugyan kérlek
2010. ápr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!