Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Felelős műszaki vezető/kivitel...

Felelős műszaki vezető/kivitelező/generálkivitelező/vállalkozó/műszak i ellenőr/építtető? Ki kicsoda? Hogy kell őket felfogadni, mind kell?

Figyelt kérdés
Házbővítés előtt állunk, de még sokmindent nem tudok, jó lenne egy kis segítség.. Köszönöm!
2015. márc. 10. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Be mész a polg.hivatalba és keresel egy témában illetékes embert. Lenni kell ilyennek. Nálunk van én mikor építkeztem őt fogadtam fel felelős műszaki vezetőnek. Mestereket én kerestem de ő írta az építési naplót és intézte az engedélyeket. Tehát keress egy gyakorlott felelős műszaki vezetőt és ő tudni fog mindent.
2015. márc. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi!
2015. márc. 10. 13:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Jó ötlet, ha lehet az építésügyi ügyintéző műszaki vezető.

Lehet?

2015. márc. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon röviden összefoglalva írom most le neked, hogy ki mit csinál. Összetettek a feladatok, de kb. így néz ki a dolog:


műszaki vezető: aki a kivitelezést felügyeli, hogy műszakilag biztos az épül-e meg, ami a terven van


kivitelező: aki az építési folyamatokat csinálja


generálkivitelező: aki elvállalja, hogy az első pillanattól az utolsóig végigviszi az építkezést. Míg a kivitelező teszem azt pl. csak a kőműves munkát vállalja, vagy az ácsmunkát, vagy a nyílászárók beszerelését, addig a generál kivitelező MINDENről gondoskodik, ezért generál.


vállalkozó: hát ez sokféle lehet. Lehet a kivitelező, lehet a beszállító, kb. tényleg minden.


műszaki ellenőr: aki leellenőrzi, hogy az épület tényleg úgy épült-e meg, ahogy a terven volt. Ellenőrzi a minőséget. A vezető és ellenőr közt kb. annyi a különbség, hogy az egyik az egész folyamatot végigkíséri, míg a másik "szúrópróbaszerűen", de persze rendszeresen kimegy és ellenőriz, a mérföldköveknél (1-1 munka befejezése) biztosan.


építtető: aki az egészet fizeti :D. Viccet félretéve, aki megrendeli a terveket, a munkát, és kifizeti ezek költségeit.

2015. márc. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A műszaki ellenőrt mi alapján fizetem, és mennyit?
2015. márc. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pontosan nem tudom, hogy számolják a bérét, de az épület méreteitől, szerkezetétől függ.

Többet nem tudok róla sajnos mondani. :/

2015. márc. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 SasPali válasza:

A Felelős Műszaki Vezetőt a Vállalkozónak kell hoznia, ő irányítja a munkafolyamatot, felel a minőségért, és biztonságért. Neked nem kell vele foglalkoznod.

A Műszaki Ellenőr felügyeli az építést, ellenőrzi hogy minden a tervek szerint zajlik-e, felülbírálja a pótmunka igényeket. Őt külön kell megbíznod, de megéri. "Alkalmazásával a Magyar Mérnök Kamara által kiadott jogosultsággal bíró, megfelelő szakmai tapasztalattal rendelkező beépített embere lesz, aki minden esetben az Ön jogos érdekeit képviseli. Alkalmazását, és felelősségi körét a 191/2009 (IX.15.) Korm. Rendelet szabályozza." forrás: [link] (nálunk ő volt, árlista is van a honlapján)

2015. dec. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!