Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy ház bővítése kb. mennyibe...

Kata19820806 kérdése:

Egy ház bővítése kb. mennyibe kerülhet? (Részletesen lejjebb)

Figyelt kérdés
1-2 éven belül szeretnénk bővíteni a családi házunkat kb. 35-40 m2-rel. Sajnos, nem vagyunk jártasak a témában, ezért szeretnék minél több információt kapni, hogy kb. mennyibe is kerülhet a bővítés, illetve van - e valakinek valamilyen jó ötlete, hogyan is lehet a legolcsóbban kivitelezni a dolgot?? Első körben azzal is megelégednénk, ha "csak" az alap, a falak lennének meg, a tetővel együtt. Ennek mennyi lehet a költsége?

2015. márc. 30. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kompletten, kulcsrakészen számolj kb.:180 ezer forint/m^2-rel. De ez igényszinttől, minőségtől változhat. Illetve függ a meglévőtől is (pl.: fűtés teljesen új rendszer vagy a meglévőhöz csatlakoztatható).

Ha van amit te magad (családon belül) meg tudsz oldani akkor persze valamennyivel olcsóbb, csak ez a fajta kalákában építés manapság az e-napló korában már nem olyan egyszerűen megoldható. Felelős műszaki vezető kell, neked célszerű műszaki ellenőrt fogadni.

Az energetikai szabályok miatt, már "rosszat" sem lehet építeni.

Szerintem a legolcsóbb a sávalap-téglafal-fafödém-csarépfedés kombó.

De ez függ sok mindentől, mivel engedélyköteles, tervező mindenképp kell, keressetek egyet, vele ezeket meg tudjátok beszélni.

Szerkezetkészen saját munka nélkül szerintem 80-100 ezer/m^2

2015. márc. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pontosan nem tudom meg mondani kalkulálj az én építkezésemből. Én 62m2-ert építettem hozzá 30m2 kis házhoz. 9 milla volt teljes készre. Kifestve burkolva központi fűtéssel cakk pakk. Anyag és munkadíjjal. Ebből le jön 1-1-5 milla amit a meglévő kis házra költöttünk. Sok kisebb munkát én és a család csinált. A házra jó minőségű használt cserép került. Ebből ki indulva az össz költség 3.5-4 milla minimum szerintem.
2015. márc. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2 . vagyok . Még ki hagytam amit az 1. is írt csak te nem kérdeztél hogy mindenhez engedély kell még az engedélyhez is engedély és felelős műszaki vezető. Mielőtt egy fillért is beleölsz keres egy embert aki rendelkezik olyan képesítéssel hogy felelős müszaki vezető(építésvezető) lehet és szokott ilyeneket csinálni. Ő mindent el mond az engedélyekkel és felmerülő költségekkel kapcsolatban. Ha belefogsz már csak pénz kell és nyugtató több levéllel.
2015. márc. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!
2015. márc. 31. 13:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Inkább adjátok el, és vegyetek nagyobbat.


Mi most engedélyeztettük a 20 nm hozzáépítést a házhoz (ennyi a max beépíthetőség), és lapos tető helyett nyeregtetőt csináltatunk.

Az e-naplót nemsokára nyitjuk meg.

De bár ne kezdtünk volna bele, annyira szigorúak a szabályok, és annyira drága minden...

2015. márc. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!