Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha valaki engedély nélkül...

Ha valaki engedély nélkül épít zártkerti telkére egy kis, kb 50nm-es házat, valóban előfordul-e, hogy bontásra kötelezik? Vagy ez csak fenyegetés és ha kifizeti a büntetést kaphat egy fennmaradási engedélyt?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 12. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
kapHAT. De ha tutira kapna, mindenki ezt csinálná...
2015. ápr. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Gondolom a kenőpénz segíthet. Csak nem tudom kit kell megkenni ilyenkor.

Értelmetlen a törvény, 1635 nm-es telken, mivel osztatlan közös tulajdon, nem engednek építkezni,mert a szomszéd túl nagyot épített az ő részén. A meglévő két putrit viszont fel lehet újítani, de annak nincs értelme.

2015. ápr. 12. 23:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem érdemes engedély nélkül építeni, ilyen kis alapterületű házat. Manapság minden anyag olyan sokba kerül, a bekerülés költségéhez képest elenyésző lenne egy építésszel tervet rajzoltatni. Az engedély kikérése meg szerintem majdnem hogy ingyenes!
2015. ápr. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Gondolom a kenőpénz segíthet. Csak nem tudom kit kell megkenni ilyenkor."

Nem segít, az engedélyezési eljárás elektronikus úton történik.


"Értelmetlen a törvény, 1635 nm-es telken, mivel osztatlan közös tulajdon, nem engednek építkezni,mert a szomszéd túl nagyot épített az ő részén."

Osztatlan közös, nincs "te részed" meg "ő része", ez a hátránya a közös dolgoknak.


"A meglévő két putrit viszont fel lehet újítani, de annak nincs értelme."

Mivel azok meglévőek, szerzett jogod a meglévő állapotot fenntartani.


Fennmaradási engedélyt csak olyan épületre adható ki ami alapból engedélyezhető lett volna, csak "elfelejtettek" engedélyt kérni.

Ha megfognak, borítékolható a bontási kötelezés és a büntetés.

2015. ápr. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!