Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van egy nyaralóm, a WC időközö...

Van egy nyaralóm, a WC időközönként eldugul, majd a falnál - ahol a vezeték van "vezetve" - időközönként csöpög, de előfordul, hogy rendesen "átázik" a fal. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Télen a nyaraló elhagyatott volt, nem jártam ki. Minden le volt kapcsolva, nem volt használva semmi. Tavasszal mikor elkezdtem használni a WC-t észrevettem, hogy elkezdett a falnál - külső rész - először csöpögni, majd ázni.

Majd egy idő múlva... rá két napra, a WC-ből - lehúzás után - feljött a víz. Ekkor vettem duguláselhárítót illetve sósavat. A sósavat beleöntöttem, majd hagytam állni 8-10 órát. Utána beleöntöttem a duguláselhárítót. Ekkor minden jó volt, körül-belül egy hónapig. Utána megint elkezdett csöpögni, majd ázni. Öntöttem sósavat... megint jó volt... most viszont előjött megint ez a probléma. Mi lehet a gond? télen megfagyott a vezeték és megrepedt? ha meglenne repedve, akkor mindig folynia kellene, nem? nem csak bizonyos időközönként.


Válaszokat előre is köszönöm.



2014. júl. 6. 14:23
1 2
 1/12 TappancsMancs ***** válasza:

A dugulás nem feltétlen függ össze a fal ázásával, valószínűbb hogy nem. Ha mindig egyszerre jelentkezik a két probléma akkor lehet. A dugulás sokszor ilyen hogy valamennyire kiáznak aminek kell, de mivel ezt nem látni benne szokott maradni valamennyi lerakódás. Ahol marad belőle ott már könnyebben felgyűlik megint, ezért újra dugulás lesz belőle. Vannak már egész jó szerek rá érdeklődd meg melyik a legjobb és pár naponta ismételd meg akkor is ha már jónak tűnik. Flakonján rajta van ha pl nem szabad meleg vízzel öblíteni bizonyos reakciók miatt, ezt olvasd el rajta. Az ázás meg nagyon is lehet hogy attól van mert nem volt víztelenítve télre a vezetés és elzárva a főcsap. Mindkettő szükséges. Első elzárni a főcsapot az egész házra, lehet a kertben van egy aknája vagy ilyesmi. Utána mindenhol kiengedni a vizet ahova futnak. De találtam neked egy rendes leírást, ebben minden benne van.


Ha eltört a falban a vezeték az bizony cserét is jelent. Azért lehet hogy nem ázik mindig (pl) mert csak kicsit van törve a vezeték, és néha pl elgugítja a szenny is. Egy kicsi repedést el tud. Ha ez van ez kb így megy: kis repedést eltömi egy kis lerakódás, az áramlástól a lerakódás arrébb megy ahol jobban lekad (pl kanyar), ekkor meg elkezd ázni és dugulni is egyszerre. Ha ez az eset lenne akkor az abból látszana ha nagyon alaposan dugulás mentesítenél először és akkor mindig ázna is (nem lenne semmi ami tömítené a repedést).


Az ázást vedd komolyan jobb mielőbb megcsiáltatni, megjavulni ez nem fog magától. Az bontással és vezeték cserével jár, majd vissza vakolás és ami kell neki.


[link]

2014. júl. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Szétfagyott a vezetéked.
2014. júl. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 TappancsMancs ***** válasza:

Ez elég jól hatott de használd többször.


major domus szuper búvár

[link]

2014. júl. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 TappancsMancs ***** válasza:
A szaga csípős azzal vigyázz és szellőztetve használd.
2014. júl. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm.
2014. júl. 6. 17:01
 6/12 TappancsMancs ***** válasza:

Egy doboz bőven elég még elhasználni se fogod tudni. Egy alkalomra, most nem olvasom el a dobozán, de valami 1 vagy 2 kupaknyi kell, szóval elég egy flakon vagy 30 használatra is. Sacc.


Figyelmetlen voltam pedig írtad hogy a wc-ben jött fel a víz. Bocsi. Ez amit mutattam lefolyóba való és vécébe mást kéne venni ha ott van a dugulás. A használatukat meg alaposan el kell olvasni mert a víz hatására erős reakciók keletkeznek és ezért más a csapba való kevés vízzel (mint ez) és más a wc-be való ahol sok víz van benne amúgy is. De wc-hez valóból se vegyél csak egyet, az is jópár alkalomra elég.



Ami a legfontosabb hogy a wc dugulásához mindenképpen hívj szakembert! Ami az ázás miattúgy sem kerülhető ki. Ha tudnál bontani a falon, csőcserét megcsinálni szakszerűen és vissza falazni, vakolni festeni, burkolni ami kell más lenne a helyzet. De úgy tűnt ilyenekben nem vagy járatos.


Szóval az ázáshoz úgy is kell szakember és a wc is kényes tud lenni. Jobb ha keresel olyan szakembert aki mindkettőt meg tudja csinálni.


... és bocsi hogy elnéztem

2014. júl. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 TappancsMancs ***** válasza:

A wc-hez olvasd át itt, hátha többszöri savazásra az rendbe jön. Ha mégis akkor egy már megoldódott és maradt az ázás.

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__175839..

2014. júl. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A héten hívok szakembert. Reménykedem benne, hogy nem akkora a probléma, mint amekkorának képzelem. Nem szeretnék most több tízezer forintot cserére, javításra költeni. De ha mégis erre kerülne a sor, kénytelen leszek.

Mit gondolsz, gondoltok mennyibe kerülne az egész csere?

30-50.000FT-ből meglenne?

2014. júl. 7. 11:42
 9/12 A kérdező kommentje:
Holnap megpróbálom azt, hogy felmosóronggyal "kiitatom" a vizet a WC-ből majd öntök bele egy liter sósavat és hagyom állni egy órán keresztül. Hátha ez beválik. HA ez sem, akkor feltétlenül hívok szakembert.
2014. júl. 7. 11:47
 10/12 TappancsMancs ***** válasza:

A szivárgás helyét próbáld megállapítani, ez nagyban meghatározza az árát is. Ha pl láthatóan egy mosdó vagy wc külső részén szivárog a víz, azt sokszor szemre is lehet látni. Ahol gyöngyözik csöpög stb ott a bibi. Ha egy fal közepén van vízfolt és látszik, hogy nem egy külső szerelvényből folyik oda, hanem csak a falból belülről ázik, az akkor bontással is jár ami nyilván a költségesebb.


Általában kiszállási díj, munkadíj, anyagköltség. Pár tizes lesz ha bontani kell.


Azt derítsd fel tüzetesen hogy külső vagy falon belüli e az ázás.

2014. júl. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!