Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül egy ásott medence?

Mennyibe kerül egy ásott medence?

Figyelt kérdés

3x2 méteres 1.5-2 méter mélyre gondoltam, neten nézegettem de nem írnak árakat és addig nem akarok senkit felhívni amíg nem tudok egy körülbelüli összeget.

[link]

Ilyesmire gondoltam de nem ennyire extravagánsra....az a fa körülötte nem kéne csak maga a medence rész de az ugyan úgy mint a képeken csak ugye azokkal a méretekkel amiket írtam.



2015. júl. 2. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
3*2 az csak egy luk. Egy normál méretű (4*6 pl) normális gépészettel, és tetővel kb 5M. Ha olcsójánoskodsz akkor 3M körül még ki lehet hozni egy fenntarthatót, de ennél kevesebből csak a gondot hozod a fejedre.
2015. júl. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért 3x2 mert nagyobnak nincs hely , mert már van egy nagy halastó de azt nem fogjuk elbontani .
2015. júl. 2. 17:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát pedig jobban járnál, ha vennél egy fémpalástos kör alakú medencét és azt lesüllyesztenéd. Az kerül olyan 150 ezerbe, plusz a földmunka, gépészet. 75 ezerért már lehet venni Shott homokszűrőt, a földmunkát vagy csinálod, vagy fizetsz érte. Na most az ilyen medencékből 3,5m-es a legkisebb amit én láttam, a gödörnek valamivel nagyobb hely kell. Kérdés, hogy elfér-e nálad. Ennél olcsóbb lesüllyesztett variáció nincs. Viszont az ilyet téliesíteni kell szezonon kívül, vagyis ott marad a helyén télire, valamennyi vízzel, bevegyszerezve, fagytestekkel. Ha tényleg olyanban gondolkodsz mint amit belinkeltél, akkor több milliós összegekben gondolkodj, bár nem tudom, hogy megcsinálja-e valaki ilyen pici méretben és megéri-e.
2015. júl. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Fémpalástoson én is gondolkoztam csak hát azért egy rendes medence Mégis jobb de valoszínű akkor úgy csináltatom ahogy írtad.

Igazábol lenne neki hely csak nem akarok olyan nagyon nagyot hogy azért a kertből is maradjon valami.

Köszi a válaszokat :)

2015. júl. 3. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!