Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy 25 négyzetméteres faháznál...

Zolix38 kérdése:

Egy 25 négyzetméteres faháznál milyen mély alapot kell csinálni? Ugyan ugy le kell menni 80-90 centimétere mint téglaépületnél?

Figyelt kérdés
2015. szept. 5. 14:38
 1/4 jimzso válasza:
Faháznak nem kell alap, normál esetben egy betonplatóra helyezed el. Mi 8 cm vastagot készítettünk- de jármű nem jár rajta. Javaslom, hogy a plató betonozásakor a sarkokba tegyél vastag, fém csavarokat, hogy később rögzíteni tudd az építményt.
2015. szept. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez nem egy szerszámos faház lenne hanem egy lakóépület 10x10-es gerendákkal kivül osb belül gipszkarton nikecel szigetelés és zsindely vagy bitumenes hullámpalával.Akkor is elég ilyen "vékony" beton?
2015. szept. 17. 22:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálnám hogy a négy sarokra , négy oszlopnak leásnék a fagy határ alá. Az oszlop kb 60*60-as lenne. Majd össze kötném őket vasbeton áthidalóval. Nyilván a szabály nem igy szól, de magamnak tökéletes lenne.
2015. szept. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen én is ebben a cölöpös megoldásban gondolkodom de lehet,hogy inkább 8 cölöpöt csinálnék mert a sávalapba betonvas helyett kisméretű b

ontott téglákat tennék (van egy rahedli nem tudom mire felhasználni).A sávalapot sszerintem elég 20cm-re leásni.

2015. szept. 25. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!