Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Házépítés költségei Szegeden?

Házépítés költségei Szegeden?

Figyelt kérdés
Párommal házépítés előtt állunk, de nincs sajnos ötletünk, hogy egy jó alapzatú házat vegyünk és azt újítsuk fel, vagy valamelyik szülői házat romboljuk szét és újat építsünk. Sajnos interneten még nem találtam reális árat, mibe is kerülne egy új. Igényeink: saját terv (amire anno azt mondta az építész megvalósítható), 115nm+40nm es terasszal egybeépítve. 3 rétegű üvegezés, és 12cm es kőzetgyapot szigetelés, illetve padlózati és tetőtéri szigetelés. Tehát a kérdés, hogy kulcsrakészen milyen árral számolható egy ekkora ház felépítése, ha már a telek meg van?

2015. okt. 15. 09:56
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
De mégis mi a fene kerül 220eft/nm árba egy új házba? És akkor még beszéltél egyéb költségekről is, amik szintén milliós nagyságrendűek. Sajnos azt mondtad, amire számítottam, és reálisnak tűnik:(. Miben tudok én segíteni a kivitelezésben? Illetőleg hol érdemes vásárolni Szegeden építőanyagot? Új Ház Centrum, vagy internetről a Dalos esetleg?
2015. okt. 15. 20:26
 12/21 A kérdező kommentje:
Pl.: a tereprendezés mennyibe szokott kerülni? A telekterület 700nm, és van 4db fa 40 centi feletti átmérővel, amit ki kell vágatnom.
2015. okt. 15. 20:34
 13/21 anonim ***** válasza:

Azt, hogy hol vásárolj nem tudom és nem is akarom megmondani.

Ha nem tudsz (család, barátok) segíteni, akkor inkább ne csináld magadtól.

Az ár bármilyen meglepően sok ennyi. Saját magam építem a házam, a felújítást is magam csináltam.

Bármilyen hihetetlen, de felújításnál a sok kis apróságból úgy összejött a végén összeadva a 80-100ezer Ft/m2, hogy én is meglepődtem.

2015. okt. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Nem a fakivágás a nagy tétel.

Milyen fák?

2015. okt. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Mondjuk a tereprendezés, ha nem igényel gépi földmunkát az pont olyan amit barátok, család meg tud csinálni.
2015. okt. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
két 30 éves fenyő, és tizen éves két dió
2015. okt. 15. 20:39
 17/21 anonim ***** válasza:
Ha helyben lennél a két diótörzsért+gyökérért (ha nagyobb harmincöt centinél a törzsátmérő) kiszedném mindet.
2015. okt. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszi, kedves tőled, úgy is szerettük volna. De egyébként mennyit szoktak ilyenért is kérni, hogy gyökerestől kirántják a fát?
2015. okt. 15. 20:44
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom.

Én ha szép a törzs + a gyökér adtam már érte ugyanannyi tűzifa árát is + az apró gally ott maradt. (igaz ez cseresznyére, dióra, körtére, almára) de a dió mindent visz :).

2015. okt. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Egy biztos, kérdező: manapság sokkal olcsóbb házat venni, mint építeni. Én is vályogban laktam, és rövid Németországi tartózkodás után újra vályogba készülök költözni. Annak ugyanis nincs párja. De ez nyilván csak az én egyéni véleményem.

Kérdezted feljebb, hogy olcsóbb-e, ha te szerzed be az anyagot. Nem, nem olcsóbb. Drágább. Az építési vállalkozók mindenhol kedvezménnyel vásárolnak, mert jellemzően nagy tételben teszik azt.

S hogy mi kerül 220 ezerbe?

15 éve, amikor az első vályogházamat vettem, én is az építkezésen gondolkodtam. Akkor számoltam ki, egyetlen db téglára, mire hozzád kerül, több mint tízféle adó rakódik rá. Az autótulajdonosok után az építkezők a legjobb fejőstehenek mind az államnak, mind a piacgazdaságnak.

2015. okt. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!