Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Sok átfolyós elektromos...

Sok átfolyós elektromos vízmelegítő van a piacon. Megéri ezeket villanybojler helyett felrakni? Sokat fogyasztanak? Egy családi ház melegvízellátása megoldható velük?

Figyelt kérdés
Alapvetően egy indirekt tárolóban gondolkoztam de lehet ezzel jobban járnék.

2015. dec. 4. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Gázos átfolyós boiler van évtizedek óta. A leg gazdaságosabb. Kifogyhatatlanul biztosítja a melegvizet , csak addig fogyaszt mìg ki nyitod a csapot.
2015. dec. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk gázos, piezo gyújtásos AEG van. Előtte öreg, őrlángos Fég volt, annál fényévekkek jobban fűt, jól szabályozható, és kevesebbet eszik. Viszont igazán csak arra jó, hogy a melegítő melletti kádhoz biztosítsa a melegvizet. Nekünk a fürdőben van még két mosdó rákötve, csomó vizet kifolyatsz, mire ott is meleg jön, én meg utálom a semmibe folyatni a vizet. Másik helyiségbe szerintem nem reális melgvizet vinni ezekből.
2015. dec. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt mosogatókhoz találták ki .Bizony hogy sokat fogyasztanak .Kis w számú fogyasztó nem fog neked gyorsan vízet melegíteni .
2015. dec. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elektromosban szerintem ne gondolkodj, ha nem csak mosogatáshoz akarsz 5 liter forró vizet kreálni. Zuhanyzásnál percenként legalább 3-4 (de inkább 5) liter vízhozamra van szükség, különben olyan gyér a víznyomás, hogy szét sem tudja teríteni a rózsa, csak csordogál belőle a víz. 3-4 liter víz percenként 40 fokosra melegítéséhez viszont legalább 5-6 kw áram kell (vagy még több, főleg télen), ennyit a 16 amperos biztosíték el sem bír (16-os bizti maximális hálózati terhelhetősége 3,5 kw körül van). Nem véletlenül használnak leginkább gázos rendszert átfolyós vízmelegítésre.


Szóval jók ezek az elektromos vízmelegítők olyan szempontból, hogy relatíve olcsó az áruk, beüzemelésük, nem kell szétverni a fél fürdőszobát hozzá (gázkémény, gázcsövek). Viszont erősen korlátozott a felhasználási területük, és drága az üzemeltetésük (ma árammal a legdrágább fűteni bármit is). Ezért is szokják vezérelt (éjszakai) áramra kötni a villanybojlerokat.

2015. dec. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2015. dec. 7. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!