Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Villanybojler fogyasztása?

Villanybojler fogyasztása?

Figyelt kérdés
Üdv.Szeretnék venni egy új villanybojlert,120litereset,de nincs éjszakai áramom.Gondoltam rá hogy veszek plusszba egy időzítő kapcsolót és csak éjszaka kapcsolna be a bojler kb 3-4 órahosszra.ez vajon így hogy jönne ki,mennyi áramot enne meg?valamint mennyivel nőne meg a villanyszámlám,Ketten vagyunk rá
2016. jan. 24. 09:34
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
olyat vegyél aminek jó a szigetelése! A miénknek annyira nem volt jó. Én nagyon sokat játszottam a 80 literes bojlerrel és kevesebbet fogyasztott azzal,hogy állandóan áram alatt volt és szinten tartott mint azzal,hogy naponta egyszer fürdés előtt kapcsoltam csak be. 2 tartályos bojler volt az amin gondolkodtam mert úgy gondolom azokból amiket olvastam,hogy takarékosabb mert megfelezi a vizet és egy rövid zuhanynál tökéletes,hogy fele annyi vizet fűt csak. Mondjuk személy szerint nagyon örülök,hogy a végén megszabadultunk a villanybojlertól.
2016. jan. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Az elektromos árammal való vízmelegítés sokba kerül. Akkor sem olcsóbb, ha "éjszakai" áramot használsz, mert 1 kWó ugyanannyiba kerül, csak éppen a nap más időszakában, amikor a vezetékek leterheltsége kisebb. Viszont a meglevő vezetékeket és az egész hálózatot kell előbb felmérni, hogy alkalmas-e a fokozott áramfelhasználásra.
2016. jan. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%

Hány Wattos?


Általában 1.8kW-osak szoktak lenni.

Számoljuk 30 napra, napi 4 órát.

P=1.8kW

t=30nap*4óra=120óra

munka egy hónapban

W=P*t=1.8*120=216kWh


Azaz 1 hónapban 216kWh fogyaszt!


1kWh áram ára völgyidőszakban, azaz éjszaka 32ft.


Ha éjszaka járatod a bojlered, akkor a havonta 32*216=6900ft-ba fog kerülni.

2016. jan. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Természetesen külön àramkörröl menne,ami meg is van.tehàt akkor plussz 7 ezer a plussz költség.
2016. jan. 24. 10:24
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Vajon miért erőlteti sok ember a villab.-t ? Mikor egy gázos átfolyós a töredékét fogyasztja?
2016. jan. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az éjszakai áram nem azt jelenti, hogy ha te egyszerűen éjszaka kapcsolod be, akkor majd olcsóbb áramot használ...
2016. jan. 25. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nappali àrammal hasznàlnàm éjszaka időkapcsolóval.
2016. jan. 25. 07:17
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nappali áramárában működteted. Az "éjszakai" áram nem azt jelenti, hogy éjszaka megy, hanem, külön, vezérelt órán mérik, melyet a szolgáltató kapcsol be távolról. Meg van határozva, mennyit kell nappal és mennyit éjszaka mennie. Egyébként "vezérelt" vagy valami hasonló a rendes neve.
2016. jan. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De annak úgy semmi értelme. A bojlernek akkor kéne melegíteni, mikor szükséges, nem pedig éjszaka 3 órát.
2016. jan. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!