Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Villanybojler vagy gázbojler...

Villanybojler vagy gázbojler a gazdaságosabb? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2016. jan. 19. 16:43
 1/8 krek87 ***** válasza:
72%
Nekem a gázbojler jobban bejött! 2 főre 2300 ft/hónap.
2016. jan. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

télen meleg víz jött a bojlerből, nyáron meg zuhanyra tökéletes fürdésre azért picit hideg... átlag 5000 ft-al volt több a téli villanyszámlánk mint a nyári. Mondjuk ezzel nem is lenne baj,ha nem fogyott volna el csomószor a meleg víz és nem kellett volna várni mire újra felfűtött,habár ha 80 liter helyett mondjuk min 150 literes lett volna akkor ez ritkábban fordult volna elő. Fűtött ha kellett ha nem és csak a bojlerba lévő víz fele volt az ami az elfogadható kategóriába beletartott. Én nagyon rühelltem a villany bojlert.

Kombi kazánunk lett és szerintem nem spóroltunk vele mert lehet bőven pancsolni hiszen nem fogy el a meleg víz így ki is élvezzük. Nekem nagyon bejött,hogy mivel átfolyós csak annyi vizet fűt amennyit épp használunk és nem többet feleslegesen + mint írtam mindig van meleg víz.

A tartályos gázról nem tudok mit írni

2016. jan. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Nekem átfojó rendszerű gázbojlerem van fürödhetünk éjjel nappal mindig van melegvíz és ez kb 3000Ft/hónap.
2016. jan. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Nekünk gázbojlerünk van, kb. 3000 Ft/hó. Mindig van meleg víz, és nem igazán spórolunk. Még a kazánházban is meleg vízzel szoktam kezet mosni.
2016. jan. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Hár ez jó kérdés.

Bár a gázzal melegítés durván fele annyiba kerül, mint a villannyal melegítés, ez bojler esetében azért nem ilyen egyszerű.

Én például borotválkozáskor kimondottan útáltam az átfolyó rendszerű gázbojlert, mert meleg víz csak akkor jön folyamatosan, ha teljesen ki volt nyitva a csap. Nekem meg elég lett volna, ha éppen csordogál. Szóval csak pocsékolva lehetett borotválkozni.

Végül áttértem egy olyan puffertartályra, amiben van 200 literes melegvíztároló is.

Amúgy a használati melegvíz elkészítése általában nem tétel a havi kasszában a fűtéshez viszonyítva. Kivéve ha van a családban valaki aki órákig szeret tusolni. Akkor tényleg érdemes a gazdaságosabb módszert választani. Amúgy szerintem a havi 4-6 ezer forint vízmelegítésre minden családi kasszában kigazdálkodható.

2016. jan. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
3 vagyok, nemértem miért pontoztak le nullára hiszen csak az igazságot írtam le.
2016. jan. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
35%
Egyik sem, hanem a fatüzelésű!
2016. febr. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, az átfolyóst nem szeretem én sem, de tárolós gázbojlerem van.:)

Nekem is havi 2500 alatt van "főzéssel" együtt.

2017. febr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!