Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Fix műanyag ablakoknak mi a...

Fix műanyag ablakoknak mi a hátránya?

Figyelt kérdés

Tehát nem nyitható, fix műanyag ablakoknak mi lehet a hátránya? A ház nem emeletes, tehát könnyen takarítható.


Az ok: hőcserélős szellőztető lenne, ezáltal felesleges lenne nyitogatni az ablakokat. Így alapból az olcsóbb, fix ablakokat választaná az ember.


Pl.: lehet h. a falak vetemednek (ha könnyűszerkezet), vagy süllyednek és a fix ablak megrepedhet?



2016. jan. 29. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]

Itt ha lejjebb görgeted leírja a fix ablak hátrányait.

2016. jan. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
HA nem nyitható, kívülről hogy takarítod?
2016. jan. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én azt a hátrányt tudom elképzelni, hogy hirtelen keletkező kellemetlen illatokat (konyhában odaégetsz valamit pl.) a hőcserélős rendszer lassabban szív ki, mint ha csapsz egy jó kis kereszthuzatot.


Illetve vészhelyzet esetén, ha valami miatt nem tudod a bejáratot megközelíteni (lakástűz pl.) még az ablakon sem tudsz kimenekülni, ha nincs kéznél valami, amivel betöröd a vastag üveget.

2016. jan. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyetlen hátránya, hogy nem nyitható:)

Amúgy ma már én is ilyeneket raknék, illetve minél több cellásat, három üveggel. Igaz én csak a plafonba építettem szellőztetőt ventillátorokkal, de azóta ki sem volt nyitva az ablak. A tűzhelyen mi is égettünk oda már kaját, de a páraelszívó, valamint a szellőztető megoldja.

2016. jan. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Ha meg tűz van, akkor minden szobában van legalább egy szék, vagy valami, amit odaba...hatnék az ablaknak. Tökmindegy, hogy betört ablakkal, vagy nyitott ablakkal ég le a házam.
2016. jan. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Eleve előírás, hogy az ablakok 30 %-ának nyithatónak kell lennie. Ez azért van, ha tönkremegy a szellőző, akkor is lehessen szellőztetni. Másrészt én megzavarodnék, ha egy szép tavaszi napon nem nyithatnék ablakot, és nem járná át a friss levegő a lakást.

Harmadrészt egyszer voltam vendégségben ilyen mesterségesen szellőztetett házban. Sokan voltunk, valami kis baráti összejövetelen. Valahogy mindenki elkezdett rosszul lenni, ájuldozni, és ki akartuk nyitni az ablakokat. A tulaj erre a homlokára csapott, hogy hoppá, elfelejtette feljebb tekerni a szellőzőt, merthogy úgy van beállítva, hogy 3 ember elhasznált levegőjét pótolja csak. Mindez hegyvidéken, egy csendes kis falu szélén, az erdő mellett...

Szerintem ez már beteges, amit ez az energiatakarékossági hisztéria kivált az emberekből...

2016. jan. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha egyszer olcsóbb hőcserélővel és FIX ablakokkal megoldani a fűtés/hűtést, akkor az miért beteges?
2016. jan. 30. 13:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Semmiképpen nem lennének csak fix ablakaim s nekem is elég vad, amikor az ember ennyire elzárja magát az akár szép, jó levegőjű külvilágból. Így is állandóan dobozokban vagyunk.

Egyszer majd nekem is lesz hővisszanyerős szellőztetőrendszerem, de nyitható ablak azért kell.

Az OK, hogy nyáron és télen jobb és olcsóbb, de remek időben sokkal olcsóbb ingyen szellőztetni, mint áramot fizetni miatta, de ami a fő, így bejön a friss levegő, madárcsicsergés meg minden. Az rendben van, hogy egyeseknek ez nem kell, van, akit a napsütés sem érdekel kicsit sem, mindenki csinálja, amit akar. Aki úgysem szellőztetne ablakon át sosem, annak lehet, hogy tényleg felesleges kiadás, azt nem tudom, valami praktikus hátránya mi lehet ilyenkor.

De nekem attól még kicsit vad lenne így.


Nekem a földszinten 2 nyitható ablakom van (ugyanazon az oldalon, az egyik a fürdőé) és 3 fix, azt hiszem, ez se tetszett a tervezőnek (mindenáron a saját elképzeléseit akarta érvényesíteni, pl. gardróbszoba egy kis házba, ahova nem fér, de persze nem hagytuk), merthogy mi lesz így a kereszthuzattal. A huzat köszöni, megvan, mert van bejárati ajtó és szeles a környék. Az emelet s egyelőre a szellőztetőrendszer hiánya miatt mi ki sem hagyhattuk a nyitható ablakokat, de nem is akartuk (mi van, ha áramszünet lesz 2 napig? volt már olyan).

De ahova lehetett, fix ablakot tetettünk (így sem volt olcsó, főleg hogy faablakok, igen szépek és jók :)). Takarítani is kényelmesebb (kivéve azt az egyet, ami kissé magasan van, nagy a szintkülönbség a ház 2 vége között), festeni is a környékét, olcsóbb és teljesen jó.

De helyiségenként egy nyitható ablak nekem kell.

De tudom, hogy sokan kihagyják az ilyesmit, passzívházaknál ez nem ritka.

2016. jan. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!