Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen jogszabályok vannak...

Milyen jogszabályok vannak érvényben 2016-ban az építkezésre vonatkozóan? Mennyit építhetek magam a házamból?

Figyelt kérdés

Az lenne a lényeg, hogy építkeznék. Mivel az előző házamat magam építettem fel (kivéve a gáz, villany), ezért szeretném ez most is megcsinálni, mert ugye kis embernek nagy kérdés, hogy mennyiért?

A lényeg, hogy mostanában arról hallani sokat, hogy egy téglát sem rakhatok le, meg nem burkolhatok, meg stb... szóval semmit nem csinálhatok a házamon, mert mindent, vállalkozónak kell csinálnia, és azonosító számmal meg számlával igazoltan, plusz e-naplóval, meg ilyenek.

Azt tudom, hogy kell a műszaki vezető, (meg ilyeneket inkább szakira hagynék, mint a gáz, villany, meg hasonló kényes dolgok) de ezen felül min tudnék spórolni, hogy én csináljam meg és ne kelljen egy szakinak még több százezret kicsengetni, azért amit én is meg tudok csinálni?



2016. febr. 3. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt teljes részletességgel el tudja mondani az építész, de elmondható, hogy te segédmunkásként tevékenykedhetsz a kőműves, ács, villanyszerelő stb mellett. Burkolni pl már burkolhatsz te magad, de betont is keverhetsz a kőműves mellett stb. Ha van valamilyen szakképesítésed, pl. ács vagy, akkor az ács munkát elvégezheted te magad.
2016. febr. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző mondta, csak segédmunkát végezhetsz. Továbbá olyan szakmunkát, amiről van szakmunkás bizonyítványod. A burkolás is szakmunka, szóval nem biztos, hogy csinálhatod.

És mindenről kell szerződés, számla.

2016. febr. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
hozzátenném még, hogy a közvetlen családtag tud még szabályosan szakmunkát végezni, ha van róla megfelelő papírja; nem csak te. (unokatesók nem tartoznak bele).az e-naplóban napi szinten mindennek benne kell lenni, bizonyitvány számokkal stb, és ha nem így van, gyorsan és borsosan büntetnek.
2016. febr. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!