Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egyéni vállalkozóként milyen...

19Geri88 kérdése:

Egyéni vállalkozóként milyen tevékenységeket végezhetek?

Figyelt kérdés

Tervezem, hogy egyéni vállalkozó leszek építő iparban. az lenne a kérdésem, hogy ha szobafestő a szakmám (dryvitozást is csináltam tanulóként is, de erről nincs papirom. Gondolom minden tevékenységet be jegyezhetek, de végezhetek is? pl csináltunk lamináltozást, de sajnos nincs róla végzettség, számlázhatok, illetve elvállalhatom a munkát? A felelősség ugyis engem terhel. Sok munkás dolgozik jól az iparban, de sokaknak nincs papírjuk róla. így vállalható burkolás, szigetelés, vagy bármi, ha papirral nem rendelkezik, de dolgozni tud, vagy így nem is vállalhatom el a munkát és számlát se adhatok?


Köszönöm a válaszokat.



2016. febr. 25. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:

A hivatalos részét nem tudom pontosan ezért nem is akarok ide hülyeséget írni, de én amióta az építőiparban dolgozok azt látom hogy össze vissza csinál mindenki mindent amihez éppen értett, és ezt rendesen bejelentve vállalkozóknál pár példa.

mezőgazdasági végezettségű erdélyi fickó (traktoros)-kőműves melók meg kb mindenből egy kicsit burkolás, hegesztés stb...

víz-gázszerelő-gipszkartonozott, kőműves segített, tetőt javított, nyílászárókat állított be

öntő végzettségű ember-kőműveskedett, ács-bádogos munkát végzett, burkolt

szobafestő-vizet szerelt, burkolt, kartonozott

ács-kőműves melót csinált, vizet szerelt, nyílászárókat rakott be

Komplett házakat, társasházakat láttam így felépülni, most nem azt mondom ezzel hogy ez olyan nagy probléma, persze vannak munkák amiket jobb ha egy olyan csinál akinek végzettsége is van róla valóban. Én villanyszerelőként szintén dolgoztam már olyan cégnél ahol gipszkartonoztam, festettem, nikecellt raktam. (Elvileg ha vállalkozásod van akkor pl kell hogy legyen egy kőműves végzettségű alkalmazottad és akkor vállalhatsz ilyen melókat, ha te vagy kőműves végzettségű az is jó, de ha fodrász vagy akkor keresned kell egy kőművest, én így tudom)

2016. febr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
tapasztalatok hasonlóak, és én is így tudom, hogy kell szakirányú végzettség vagy a vállalkozónak vagy legalább egy alkalmazottnak... És most jön az a rész ami érdekel, hogy ha nincs az embernek végzettség, de tud pl burkolni, elvállaljuk a munkát, számlát adunk, kifizetnek, mindenki elégedett.. tehát elvileg elvállalhatjuk, akkor van gond, ha ellenőrzést kapunk, mert ugye akkor nincs szakirányú végzettség. jól gondolom? :)
2016. febr. 25. 16:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha már ellenőrzést kap egy ilyen cég ott lesznek ám ennél nagyobb bajok is... :)

Emberek be sincsenek jelentve, munkavédelem nuku, általában így szokott lenni az ilyen helyeken sajnos személyes tapasztalat, de jól gondolod lehet belőle baj (sokan ezért is olcsóbbak pl számla nélkül vagy), vannak olyan munkák amit ha az ember rosszul végez el nem csak anyagi kárt tud okozni hanem mások testi, épségét is kockáztatja pl gázszerelő, villanyszerelő, de ács is hibázhat vagy kőműves is ilyesmit. Ezek a vállalkozók akik így dolgoztatnak jó kapcsolatokkal rendelkeznek, meg kockáztatnak is egyben. Igyekeznek azért így is olyanokkal dolgoztatni akik jól elvégzik a munkát, hogy később ne legyen probléma.

2016. febr. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Te mint vállalkozó ha bejegyezteted a különböző tevékenységeket azokat el is vállalhatod de! ha neked nincs ezekre szakképzetséged akkor lenni kell szakképzett alkalmazottadnak. Példa, ha te kőmüves szakképzetségű vagy és villanyszerelést is válalsz a ház építése közben akkor kell legyen egy villanyszerelő szakmunkás alkalmazottad ez garantálja hogy a villanyszerelés szakszerüen lesz elvégezve de ettől még te is felelősséggel tartozol a villanyszerelésért is. Ez azért van hogy te mint főnök ne akard olcsó és nem biztonságos anyagokból megépíttetni az alkalmazottaddal a villamos hálózatot. Nemtudom érthetően irtam e le ezt a dolgot, ha valami nem érthető írj és elmagyarázom.
2016. febr. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az utolsóhoz még annyit hogy megvan határozva hogy szakma mellett milyen más szakmunkákat és milyen százalékban végezhetsz a kőmüves burkolhat de például csak burkoló munkát nem végezhetsz úgytudom csak annyi burkolást engednek ami például egy családi ház felépítése során szükséges.
2016. febr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3-as válaszoló nagyon igazat szól, figyelj oda rá, kérdező.


Alátámasztásul, hogy a nem szakértelemmel végzett, tűzvédelmi és munkavédelmi oktatás nélkül végzett munkák mit okozhatnak. másfél éve égett le 60 család lakása - a mai napig nem lakható, nem tudnak visszaköltözni - hogy az anyagi kárról ne is beszéljünk.


A tetőtérben végeztek munkálatokat:


[link]

2016. febr. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2016. máj. 31. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!