Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy vályogból készült tyúkolat...

Egy vályogból készült tyúkolat szeretnék lebontani mert nagyon rossz állapotban van hogy érdemes neki kezdenemmés hogy szedjem ki a téglákat ha újra szeretném hasznosítani?

Figyelt kérdés
2016. márc. 17. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
nAGYON EGYSZERŰEN ,LEBONTOD,A TÉGLÁKAT FÉLRE TESZED ,MEGPUCOLOD,A FÓLDET MEG SZÉTSZÓROD A KERTBEN .
2016. márc. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először a tetőt érdemes leszedni, de vigyázz, mert nagyon balesetveszélyes lehet! Nem is nagyon érdemes a tetőanyagot megmenteni ha gyenge a tartása és mászni kellene érte.


Ha már nincs tető, akkor levered a vakolatot, és lehet egyenként kipattintani a téglákat. Bár nem tudom hogy mira akarod még használni őket...

2016. márc. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és a téglákat mivel lehet kipattintani hogy épen maradjon?am meg sok jó ép vályog tégla is van azért akarom megmenteni
2016. márc. 18. 04:49
 4/6 b4r4thg ***** válasza:
Ha fentről kezded, és egy helyen meg tudod bontani, akkor szerintem kézzel ki tudod majd fordítani a téglákat a helyükről. Vályognál nem olyan erős a kötés, mint cementnél.
2016. márc. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
és még annyi hogy a padlásrészt hogy érdemes bontani hamár leszedtem a tetőt?
2016. márc. 18. 13:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Padlásrészt????

Milyen fullos tiklak ez, aminek még padlása is van? Nyeregtetős? LOL

Bocs, de ezen jót derültem. Ne haragudj kérlek...

Szóval komolyra: ha lenn a tető, a gerendákig visszabontod a falazatot felülről. vésővel, kalapáccsal a kőtéseket megütőd, kipattan az,meglátod, mert a habarcs is csak sár. Sőt, már bontottam olyan kőzfalat, ahol régi, nagy kisméretű téglát sárga sárral kőtőttek...


Amikor eléred a fődémet, és nem fogja már felülről tégla, ha az deszkából van, akkor az a kereszt gerendákkal együtt szétverhető.

De mégegyszer, ami a legfontosabb: óvatosan, mindig felülről bonts,és ne is nagyon mássz a falra, mert ha alul már repedt, oldalirányu terhelésre az egész kidőlhet, megrogyhat. Ezért szokták a vályogházakat is kanalas homlokrakodóval eltolni a francba inkább.

2016. márc. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!