Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Akik építkeztek! Volt valami...

Akik építkeztek! Volt valami amit megbántatok és máshogy csinálnátok tervezés, kivitelezés, anyagválasztás vagy bármilyen téren?

Figyelt kérdés
Gondolok itt rosszul megválasztott tervrajzra/tervezőre, alapanyagra (kicsit drágábbal jobban jártál volna hosszú távon) vagy elméretezett helyiségre, rossz tájolásra stb
2016. márc. 31. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Amibe kétszer is belefutottam. Az öreg szakik. Soha ne dolgoztass öreg szakival. 6 hónap után se értette meg mit akarok. Elvesznek a saját kis világukban, nem jut el az agyukig semmi, már csak output van, input nincs.

30 éves fiatal agilis gépésztervező 3 nap alatt elintézte azt amit az öreg 2 hónap után feladott.

2016. márc. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van valami abban, amit az előző leírt. Az építőipar minden területén nagyon oda kell figyelni, és képben kell lenni, mert szinte naponta jelenik meg újabb, és korszerűbb technológia. Aki ezt nem tudja követni, az súlyosan lemarad, és ezáltal soha nem lesz elégedett megbízója sem. Én még nem számítok "öreg szaki"nak (huszonkét éve nyomom) de kb 80%-ban olyan anyagokkal, és technikával dolgozunk, amiről annak idején nem is hallott még senki, nemhogy tanultuk volna. A kérdésre válaszolva pedig: a házamat én építettem, és tudván, hogy magunknak lesz, mindenből az erősebbet és a jobbat építettem be. Ha ma kezdeném újra, akkor is így csinálnám.
2016. ápr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még az ötödik háznál is lesz több dolog is amit megbánsz, másképp csinálnál. De csak akkor látod amikor már kész vagy benne laksz.
2016. ápr. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Pont ezekre lennék kíváncsi, hogy mi az amit máshogy csináltatok volna, mi az ami beköltözéskor vagy évekkel később derült ki?

Pl a szüleim megbánták, hogy túl kicsi spájzot építettek, a második fürdőszoba meg sosem volt használva igazán

2016. ápr. 5. 18:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor pár dolog. (Bár ezek engem zavarnak, lehet hogy másnak rendben lenne)

Minden helyiség legyen világos. Konyhán nagy ablak, ablakok.

Fürdőszoba is legyen világos villanykapcsolás nélkül is de az ablakok magasan legyenek végig a helyiség-ház falán a plafon alatti sávban. 90x60-asok. Ablaknyitó levezetve elérhető magasságba.

Nappalin, közös helyiségeken lehet tetőablak ha a ház elrendezés lehetővé teszi. Viszont hálószobákon semmiképp sem, jól elsötétíthetőek legyenek.

Legyen sok konnektor mindenfelé, konyhában jól átgondolni előre, hogy milyen lesz a konyhabútor, hova kell több konnektor is és hova nem kell. Klímának, mosogatógépnek is legyen villany és kifolyó akkor is ha per pillanat nincs betervezve.

Házon kívül is legyen legalább minden sarkán a háznak.

Udvar térkövezés előtt elhúzni a vezetékezéseket minden jövőben lehetséges célra (garázs, kút, udvari világítások, csengő!)

Szigeteléssel nem kell túlzásba esni. Kivül 10cm hungarocell bőven elég.

Ha belül gipszkartonfal lesz akkor viszont az alá 5cm gyapot az nagyon jó.

2016. ápr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Majdnem mindent másként csinálnék.

Más lenne a tervező , a 4 milliónál drágább kocsival megjelenő tervezőket be se engedném.

Nem engedném , hogy a tervező rámerőltesse az elképzelései egy részét.

Falusi kőműves kivitelezőt választanák.

Az építési naplót olyan vezetné , akiben teljesen meg lehet bízni , mindegy mennyibe kerül.

Nem lenne háromrétegű üveg.

Vastagabb lenne a hőszigetelés a tűzfalon , meg a pince felől.

A kisszobánál kőzetgyapot szigetelés lenne nikecell helyett.

Nem engedném a kőműveseket a tetőhöz nyúlni , és nem velük tetetném be a garázsajtót.

Nem színezve lenne a fal , hanem mészfestékkel lekenve.

A padlólapot profikkal rakatnám le , ha kell 4e5e / m2 - ért , nem félprofival 2e/m2 - árral.

Az elején kevésbé szórnám a pénzt.

Nem építtetnék be fatüzelésű kazánt , életem legnagyobb hibája volt.( mer mindenki tuggya , hogy a fa féláron van a gázhoz képest )- ugye!!!!

Laminált padló helyett parketta , hajópadló , vagy padlószőnyeg lenne.

Nem használnák párazáró festékeket.

Nem vetetném le a régi radiátort .

Billenőkapu lenne a garázsban.

Nem lenne garázs sem , egy készgarázst kellett volna venni.

Nem lenne a garázson kopogós cserép , az az idióta tervező ajánlotta , hogy melléképületre jó , most meg esőben nem lehet aludni a kopogástól.

Amikor az egyik mester a másikat kezdi szidni , hogy milyen rosszul dolgozik , elkezdenék ugatni.

Ali ellopta a csőfogómat , azt leütném.

Nem hinném el az MKB Banknak hogy 3 millió kölcsön felvételénél csak 3,6 milliót kell visszafizetni 5 év alatt.

Rokon mesterembert a közelbe sem engednék.

Hit Gyülekezetis kőművest sem engednék a közelbe.


A villanyhoz , vízhez , hegesztéshez csak öreg szakit engednék , lassan dolgoznak , de jól és olcsóbban.


Említette valaki a fiatal, diplomás épületgépészeket : tényleg gyorsan dolgoznak , három nap alatt egymilliót fizettem egy ilyen épületgépésznek ( és nem azért , mert idióta , vagyok , ennyibe kerülnek ).

2016. ápr. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hűha, köszi!

Tényleg sok dolog van amin nem is gondolkozol előre.

Utolsó! A billenő garázskapu miért jobb?

2016. ápr. 11. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!