Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Van valakinek pozitiv tapaszta...

Adam ba kérdése:

Van valakinek pozitiv tapasztalata kulcsrakész házakról?

Figyelt kérdés
2016. aug. 5. 07:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak Kérdező, mert ezt a kérdést különféle formákban már többször feltetted és látom, senki nem igazán ír pozitív tapasztalatokról.

Én sem tudok, viszont van negatív.


Sorházat építtettünk vállalkozóval, hármas sorház volt, az egyik szélső volt a miénk. Amennyit csak lehetett, ott voltunk a munkaterületen, de a munkánk mellett ez kevésnek bizonyult. Kispórolták a tetőtérből a szigetelést, az elválasztó falak annyira áthallatszottak, hogy azt is hallottam, ha a szomszéd a fürdőszobában letette a fogkeféjét, nyilván ez kölcsönös volt.


A falban a vízcsövek annyira vezették a hangokat, hogy a suttogást is meg lehetett hallani, még a szomszédét is. 1 év után elkezdte felmondani a szolgálatot szinte az összes vizes munka, állandó csőtörés, egyszer még a plafon is elázott (kétszintes lakás).


A fenti fürdőben a kádat nem jól dolgozták alá, ezért két év után megrepedt, ki kellett cserélni. A teraszon a kőburkolatot fel kellett törni, mert össze-vissza repedezett.


Az emeleti fél-tetőtéri szobák annyira melegek voltak, télen pedig annyira hidegek, hogy az szinte elviselhetetlen volt. Teljesen kispórolták a szigetelést.


A konnektorok fele 1 év után kilazult, vagy kiszakadt. Sorolhatnám még, de nem akarlak elszomorítani. A mellettünk lakó fogadott munkafelügyelőt, nekünk nem volt rá pénzünk, neki kb. fele ennyi hiányossággal kellett számolnia, de nála is ugyanúgy kispórolták a szigetelést.


Feljelentettük a vállalkozót, semmit nem értünk el vele anyagilag, megszűnt a cége, a pénzét eltüntette.


A sorházat végül eladtuk, mivel időközben a gyerekeink kirepültek, egy kb. 40 éves, jól karbantartott tégla társasházban vettünk lakást.

El sem hittük az első napokban, hogy itt nem hallatszik át szinte semmi, csend van, béke, nyugalom, nem reped a fal, nem rohad szét a lakás.


Lehet, hogy másnak más tapasztalatai vannak, nem tudom, mert nem igen írnak.


Azt láttam (és még jól fel is háborodtam rajta), hogy nálunk (vidéki nagyváros) jócskán felárral hirdetik azokat a most épülő új lakásokat, ahol garanciát vállalnak a hő- és hangszigetelésre, oda figyelnek az áthallásra és úgy az egész munkára. Ennek kellene természetesnek lennie, csak nem felárért.


Tartok tőle, megint az lesz, hogy kevés az új építésű lakás, sok a vevő, ezért a vállalkozók összecsapják a lakásokat.

2016. aug. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.sajnálom hogy igy jártatok.

szomorú

2016. aug. 5. 20:43
 3/4 anonim válasza:
Mi 8 éve építtettünk egy kulcsrakész kertes házat. Azóta semmi baj sincs vele. Sajnálom az előttem szólót, hogy ilyen rossz tapasztalatai vannak. Mi előtte gondosan körüljártuk a cégeket, sok ember véleményét kikértük, így jutottunk el hozzájuk. Bár drágán, de nagyon precízen dolgoztak, és ez az évek múlásával is meglátszik.
2016. aug. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi.Elárulnád a cég nevét?
2016. aug. 8. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!