Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Panel lakast szeretnenk...

Panel lakast szeretnenk vasarolni. Melyik jobb futes es fizetes szempontjabol a tavhos vagy a gazkonvektoros?

Figyelt kérdés

2016. okt. 22. 23:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Hogy őszinte legyek, én még gázkonvektoros panelt (előregyártott beton, blokk épület) nem láttam!

A konvektor rendkívül pazarló előnye, hogy "egyedi" => könnyen, gyorsan szabályozható!

Távhő tiszta, relatív drága, de nehezen szabályozható (függsz a rendszertől)!

2016. okt. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

A gázkonvektorosak a panelek, a távhősök viszont házgyáriak.

A panalek régebbi építésűek a házgyáriaknál. A gázkonvektoros fűtése olcsóbb, és akkor gyújtasz be, amikor akarsz. A távhő csak a fűtési szezonban fűt, akármilyen hideg is van és nyáron is leáll egy-két hétre, és akkor nincs melegvíz.

2016. okt. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi távhősben lakunk és szerintem szuper. Tavaly kíváncsiságból kihúztuk majdnem Karácsonyig fűtés nélkül. Enyhe volt az ősz, persze... esténként összebújtunk a paplan alatt filmnézés közben, és a miénk nem szélső lakás, állítólag az is sokat számít. A fűtés díja 5200 Ft körül van, egész évben, a lakás kb 50 nm.

A kiskoromat tégla lakásban töltöttem, ahol gázkonvektorok voltak. Ha lekapcsolták a szüleim, hamar lehűlt, mindig az járt a fejemben, hogy a vaslapok mögött az utca hidege van. Valahogy az maradt meg, hogy egész kicsi koromban fáztam. Persze, ez nem objektív alap, de ezért nekem valahogy a távhő a preferált. 29/L

2016. okt. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

A távhős nagy előnye, hogy egyenletes klíma lesz a lakásban, ami nagyon jó. Sokat a költségmegosztós rendszerrel szívnak, kinek bejön, kinek nem.

A konvektoros nagy hátránya, hogy közel meleg van, távolabb hűvösebb érezhetően, de akkor és annyit fűtesz amennyit akarsz. Nálunk általában őrlángon mennek csak, és ez elég. felújítás gyanánt ide lehet beépíteni minikazánt, aminek nagyon jó a hatásfoka, egy veszteséged lesz a több konvektor helyett, és erre radiátorokat köthetsz, tehát komfortosabb lesz mint a konvektor, de egyedi fűtéses.

Mindig igaz, hogy ha nem fűtenek a szomszédba, akkor a falakon megy el a hő, ha nincs háznak szigetelése, akkor többet fűthetsz, szélső lakások hűvösebbek...stb

2016. okt. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
3. válaszoló, hol van az az 50 m2-es lakás, amelynek távhője 5200 Ft egy évre? Nekem volt egy 30 m2-es lakásom, 9 ezer volt az alapdíj havonta, és 50 m2 -es lakások alapdíja , ha nem fűt semmit, akkor is 15 ezer körül van havonta fűtési szezonban. A havi készenléti díj (amit kötelező fizetni akkor is, ha nem fűt az ember, több 5 ezernél nálunk).
2016. okt. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A tavhos, de csak akkor ha lehet szabalyozni, amit sajnos a fazos nyugdijasok gyakran leszavaznak a lakogyulesen.
2016. okt. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%
Szerintem egyénfüggő, mindkettőnek van előnye, hátránya. A kovektornak óriási előnye, hogy te magad szabályozod, nem kell sem fázós nyugdíjashoz, sem senkihez alkalmazkodnod.Viszont ha te vagy fázós, adott esetben olcsóbb lehet a távfűtés.
2016. okt. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

SZIGETELT távhős panelt vegyetek, olyat, ahol vannak költségmegosztók.

A hosszabb távon távhő a legolcsóbb megoldás, a fűtésstrangok (ugye azt nem tudja senki elzárni, mert átmegy 10 emeleten:) miatt van egy egyenletes alap temperálása az épületnek, nem alakulnak ki hideg zónák az üres vagy "spórolós" lakások körül.

A költségmegosztó pszichológiai hadviselés, és baromi jól működik.

Amíg átalányt fizet a nép, addig csak úgy dől az ablakon az energia... a kommunizmus megbukott, közös lónak túros a háta, olyan mint a cégautó, amit mindenki üt vág.

Ha megvan az embernek az érzés, hogy a saját fűtésével a saját költségeit befolyásolja, akkor mindjárt észhez tér, mindenki visszavesz.

Csak a költségosztó felszerelésekor minimum harmadával csökken a fűtési költség emiatt, a szigetelés pedig ennél nagyobb megtakarítást hoz.

A konvektorral mindig csak baj van, régi darabok már, nagyon rossz a hatásfokuk, kellemetlen hőérzetet ad, és még hangos is.

Laktam több konvektoros, házközpontis és távhős lakásban is.

A házközpontis egyetlen hátránya, hogy drágább, mint a távhő, a konvektorosban még drágább, de legalább fázol is :)

2016. okt. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"nyáron is leáll egy-két hétre, és akkor nincs melegvíz"


Ez elég régi információnak tűnik, mert pl. ahol én lakom, már tizenéve nincs ilyen leállás nyáron, főleg nem egy-két hétre! A hetvenes években még két hétre elzárták a meleg vizet tényleg, de aztán fokozatosan egyre rövidebb lett ez az időszak, most meg már gyakorlatilag észre sem vesszük a nyári karbantartási munkákat.

2016. okt. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Enigma-108 ***** válasza:
100%

Ajjajjajj !


Kedves kérdező és a többi önjelölt szakértő !

Ahogy manapság szokták mondani Google a jóbarátod. Ha valamit nem tudsz pontosan gyorsan segít tisztázni.

2 féle került szóba az ún. "blokkos" építésű és a panel.

A kettő nagyon nem ugyanaz. Nem lehet kijelenteni hogy az egyik csak ilyen, a másik csak olyan fűtési technológiával létezik, mert számtalan példa és ellenpélda van az országban. Pl kéményes, egyedi fűtésű PANEL lakások is akadnak.

Megint csak nem mindegy (nagyon nem), hogy a távhő szolgáltatás MELYIK VÁROSBAN értendő, ugyanis igen nagyok az eltérések ugyanakkora lakás fűtési költségeiben pl Bp-en vagy más vidéki városban.

Alapvetően a konvektoros fűtés a leggazdaságtalanabb fűtési mód az összes létező közül. A hőenergia kb 60%-a megy ki az ablak alá szerelt (parapetes) kivitel esetében hasznosítatlanul. A válasz sok változótól függ, kérdés esetén szívesen kifejtem bővebben, mint szakember. A távhőrendszerek kialakítása is többféle lehet és ez is erősen befolyásoló tényező. Vannak kiválóan és szinte alig szabályozható kialakítással bíró rendszerek.

2016. okt. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!