Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen benzines láncfűrészt...

Milyen benzines láncfűrészt vegyek otthonra 50 e Ft-ig?

Figyelt kérdés
Általános felhasználásra

2016. dec. 12. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindenki másra esküszik, de a Husqvarna és a Makita márkákat szokták dícsérni. De alighanem necces lesz ilyen árban találni.
2016. dec. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
McCulloch cs380 -at vnnék a helyedben .Husqvarna leányvállalata. Fűnyíróm vanebből a márkából a kiváló
2016. dec. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem Stihl-t. Csak még egy 10-est dobj a tűzre.
2016. dec. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Most latom h vannak ezek a pici 38 kobcentisek, lehet h ez is boven eleg lenne..



A praktikerben kaphatok azok milyenek szerintetek?

2016. dec. 12. 21:48
 5/10 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mit szeretnél vágni, és mekkora mennyiségben?

Mert ha a teljes téli tüzelőhöz kell, akkor ennyiért nem kapsz semmit. Még használtan is csak olyant, amit már nem érdemes megvenni.

A kis teljesítményű gépek inkább kertészeti felhasználásra vannak, gallyazáshoz, a vastag fákat nem bírják.

Ha csak évi pár fát akarsz kivágni és tűzre összevágni, akkor az említett McCulloch cs380 tökéletes lesz. De erős használatnál nem lesz hosszú életű. Nem véletlen, hogy a 410-es már duplájába kerül.

2016. dec. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen...sajnos en is ezeket hallottam roluk, h ami olcso az kb egy szezont is bir...

Most tuzelonek akarok felvagni nehany szaraz akacfat. Meg van villanypozna, azt is szet akarom vagni

2016. dec. 13. 06:51
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha később is tüzifa vágásra használnál egy fűrészt rendszeresen esetleg nagyobb mennyiséget is akkor inkább gyűjts még hozzá. Ezek az 50-60 ezres gépek vagy a legkisebb Husqvarnák ,Sthilek se bírják. Egyszerűen nem erre valók. Régebben vettem a Makitából a legkisebbet és 10 erdei köb fákat akartam vágni vele. Egy hétig tartott összevágni vele rengeteg benzin fogyott. 4-5 év alatt szétesett. 60 ért vettem . A csillagkereket zabálta az erőlkődés miatt ami nem olcsó. Többször volt szervízben. Több tízezer ráment az évek alatt. Akkoriban azért a pénzért megkaptam volna olyan fűrészt amit később aztán megvettem. Egyébként 4-5 év alatt teljesen tönkrement a Makita. Most Husqvarna 450e -m van ugyanazt a munkát töredék idő alatt jóval kevesebb benzinfogyasztás mellett erőlködés nélül elvégzem.
2016. dec. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60 körül már van nagyon állat elektromos Makita. Nem nagyon szokott elhalálozni, és a videók szerint haladós is. Meg azért valljuk be, egyszerűbb egy bekapcsoló gombon egy villanymotor plusz két fogaskerék kombót karbantartani százévente egy új szénkefepárral, mint tetszőlegesen minőségi, apró, kétütemű motornak megadni, ami jár. Erőben persze elmarad a benzinestől (nyilván nem a kis négyütemű nyakazgatókról beszélünk itt), de cserébe nagyon állandó a nyomaték, nem gyengül be, ha kicsit jobban kénytelen lelassulni, és még lazán lehet enyhíteni az előtoláson, így összességében tűnhet erősebbnek, lehet ugyanolyan haladós. Általában keskenyebb a lánc, érdemes mindig jó anyagút venni rá és élesen tartva még kiadósabb lesz. Elmondható, hogy ha úgy kezeled a láncot, ahogy kell (benzinesnél is), hogy tényleg ne erőlködjön a gép fölöslegesen, akkor nincs nagyon különbség egy 2kW elektromos és egy kb 2,5LE benzines közt. És ezt még rángatni se kell, jóval halkabb, azonnal leáll a lánc két vágás közt is, és ezeket a Makitákat már be lehet tolni a sarangba.
2016. dec. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mi az a sarang?


Most egy kolcsonbe kapott elektromos Makitaval vagok. Szornyu. Lassu es gyenge.

Persze nem tudom milyennek kene lenni. Lehet h eletlen a lanc?!

2016. dec. 14. 05:00
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


Gondolom ha szenved, akkor valami gond van. Az se biztos, hogy a legkeményebb modell.


https://www.youtube.com/watch?v=_B5Pxggh8jo


Ilyet még én is veszek egyszer.

2016. dec. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!