Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Buborékos hőtükörfólia lerakás...

Buborékos hőtükörfólia lerakása padlófűtés alá. Hogy kell?

Figyelt kérdés
Összevesztem a kivitelezőmmel, mert úgy tette le a buborékos hőtükör fóliát, hogy a buborék van alul az néz az eps fele, a sima oldal pedig a beton felé, felfele. Szerintem ez nem jó, mert azt olvastam,hogy pont a beton és a fólia közé kell a légrés, hogy a betonból érkező sugárzó hőt visszatükrözze. A forgalmazó sem tudja... Valakinek erre van egy technológiai leírása?

2017. febr. 8. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Solflex padlófűtés alátétfólia

A SOLFLEX Nyár tetőfóliához hasonló légbuborékos fólia, de annál erősebb, terhelhetősége nagyobb. A légbuborékok miatt az anyag rugalmas, csillapítja a kopogó hangokat és vastagságához képest jó hőszigetelő. Nem páraáteresztő. Alkalmazási területe: Padlófűtéssel ellátott aljzat alá fektetve az alu felület hőreflexiós képessége miatt hatékonyabbá teszi a padlófűtés, az átmelegedett aljzat hőjét a helyiség felé veri vissza. Fontos, hogy a reflexió csak zárt, levegővel töltött légpárnákban alakul ki, ezért a fólia helyes fektetése az alu felülettel lefelé történik.

Ha ez segít ?

2017. febr. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Józan paraszti ésszel gondolkodva a tükröző felület kezdetben mind a két irányban tükröző. De beépítés során a tükröző fólia szabad oldala betonnal bekoszolódik, és csak a buborék felőli oldala marad működő tükör!
2017. febr. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, amit az első írt, azt már én elküldtem a kivitelezőnek (sok helyen le van írva és én is így gondolom) , de sajna az ellenkezőjével is tele van a net:


" A SOLFLEX® padlófűtés alátétfólia csökkenti a fűtőcsövek alatti terület átmelegedését, és a ráirányuló hősugarakat visszareflektálja a fűtendő tér felé. Segíti a hő keresztirányú kiegyenlítését, így egyenletesebb lesz a padló hőmérséklete. A helység sarkainál a fal irányában felhajtva distant lemezként is használható.


Energia-megtakarítás:

A SOLFLEX® padlófűtés alátétfólia beépítése esetén 6% - kal növekszik a fűtendő tér irányába áramló hőmennyiség, és 19% - kal csökken az ellenkező irányú hőveszteség.


Beépítés módja:

A SOLFLEX® padlófűtés alátétfóliát a polisztirol hab lap fölé, a fényes részével felfelé kell lefektetni, ollóval könnyen a megfelelő méretre vágható."


Szóval hivatalos technológiai leírás kellene, vagy valami kontakt a gyártóval, de sehol sem találok.

2017. febr. 9. 19:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért van így is meg úgy is leírva, mert mindegy. Mert a fólia alatt és a fólia felett tömör anyagok találhatók, a fölia érintkezik mind a hőszigeteléssel, mind a betonnal. A betont erre terítjük. Ha nincs légréteg, nincs sugárzás és visszatükrözés sem. A fóliád nem tükröz vissza semmit (ha belenézel a tükörbe akkor látod a tükörképed, de ha a szemed érinti a tükröt, akkor nem látsz semmit). Itt az érintkező anyagoknál hőátadás ês hővezetés van. Ezek mind mérhető, anyagtól függő értékek. A fóliának addig van szerepe, míg a beton meg nem szilárdul. Ezért a legegyszerűbb PE fólia itt ugyanazt tudja, mint ez a drága. Hogy akkor miért forgalmazzák? Mert többet akarnak keresni (én is építőanyag forgalmazó vagyok, és kifejezetten örülök, ha valaki csak azért vesz meg egy terméket, mert drága - bár nálunk placebó termék nincs, mint pl. ez a fólia).
2017. febr. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És még a lepontozáshoz egy kis segítség: ugye megmagyarázzák, hogy a sugárzás a légbuborékoknál jelentkezik, ott van légréteg. Tehát ott a fólia hőszigetelő tulajdonsága érvényesül, azokon a felületeken. Aki ezt elhiszi, annak egy javaslatom van: hőszigeteljünk egy homlokzati falat úgy, hogy a hőszigetelő táblákat hézagosan ragasztjuk fel, mint a sakktábla. Figyelembe vehető hőszigetelêst kapunk? Nem mondanám, hogy 50%-os megtakarítást êrek el a fűtéssel, pedig 50%-os a hőszigetelés. Hasonló módon számolták a 6-16%-ot.
2017. febr. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Thermofoam Kft.


A cég székhelye: 1147 Budapest, Ilosvai Selymes Péter utca 107.

Telephelye: 2363 Felsőpakony, Csarnok utca 1.

Telefonszám: +36 1 265 0169

Fax: +36 1 265 1004

E-mail cím: info@thermofoam.hu

Nyitvatartás: 08:00 - 16:00

Cégjegyzékszám: 01-09-694073

Adószám: 12593776-2-42.

Közösségi adószám: HU12593776.

Úgy tudom Ők a gyártók .

2017. febr. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem nem Solflex márkájú van, hanem külföldi gyártmány, de ugyanolyan kialakítású. A solflex oldalán fent van az építőipari műszaki engedély(ÉME A-105/2009) , amely szerint a FÉNYES FELÜLETÉVEL FELFELÉ kell lerakni. Úgy néz ki, hogy kár volt vitatkozni a kivitelezővel... :) Pedig logikusnak tűnik, hogy ha érintkezik a két felület, nincs is hősugárzás, amit visszaverjen, hanem csak hővezetés...
2017. febr. 10. 12:47
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért a kétségeket elültettem...

Ha egy anyagnak van ÉME-je, az nem azt jelenti, hogy akkor a termék tudja azt, amire a gyártó javasolja. Azt meg végképp nem az ÉMI dönti el, hogy melyik oldalával kell beépíteni.

2017. febr. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ez nekem is kérdés, mert infra fóliát akarok padlófűtésnek, és marha nehéz megtalálni a megfelelő rétegrendet, mert mindenki másképp csinálja...én is ezt az alátétfóliát választottam, de az egyik oldal azt írja lefele, a gyártó oldala, amit belinkeltetek, azt hogy felfele, a videókon meg hol így, hol úgy van....ááááá

Azt hiszem úgy fogom tenni, ahogy gurul...adnia kéne magát, nem? :)

2017. szept. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!