Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ki tudja pontosan megmondani,...

Ki tudja pontosan megmondani, hol a telek határa? Ki tudja természetben a sarokpontokat kitűzni?

Figyelt kérdés

Vettünk vidéken egy telket egy újparcellázású utcában. A telek nem hasáb alakú, hanem szabálytalan négyszög formájú saroktelek. Akitől vettük, adott geodéziai felmérést, tehát papíron megvannak az adatok. Viszont természetben a sarokpontokat (valszeg nem szándékosan) valami traktor kidönthette, nem tudjuk, hogy ott vannak-e, ahol lenniük kéne.

Újból földmérőt kéne hívni, hogy a sarokpontokat kitűzze, vagy másképp is megoldható a dolog? GPS koordináták alapján milyen eszközzel lehet a legpontosabban meghatározni a sarokpont helyét? Elvileg megvannak a koordináták, de nem akarunk később vitát a szomszéddal, inkább elsőre jó helyre építenénk a kerítést...



2017. febr. 25. 14:25
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy az egész utca új parcellázású. Nem tudhatom, hogy a szomszéd hogyan mérte ki a saját földjét, nem biztos, hogy szerencsés hozzá mérni...
2017. márc. 3. 18:14
 12/13 Sayrux ***** válasza:

Üdv!

A 10-es válaszánál nagyobb sületlenséget nem hallottam még. A régi kitűzési papírból nem lehet soha kiindulni, mivel a térkép megváltozhat evvel a telekhatár is (pl egy térkép felújítás, javítás, stb). A karóra nincs ráírva ki rakta oda, de ha nem a helyére kerül akkor megérné neked évekig pereskedni pl az új szomszéddal. Hozzá teszem ha ragaszkodnál, ahhoz a verzióhoz hogy azt a karót a korábbi földmérő rakta ki és per lesz belőle, kirendelhetnek egy igazságügyi szakértő földmérőt amit a vesztes fél vizet, 150.000-300.000 Ft-ig. Akkor a kérdés megéri e rendesen megcsináltatni a harmadáért vagy nem?

A 8. kommentelő röviden és velősen le írta a lényeget, és teljesen igaza is van.


Üdv

Halász Zsolt

Földmérő

2017. márc. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Kedves Syrux!

Nem vitázni akarok, tényleg nem értem :-(

A telkek kb 5 éve lettek egy szántóföldből parcellázva. Mostanában épülnek rájuk a házak. Az eredeti tulajdonos, a teljes szántó tulajdonosa (egy takarékszövetkezet) adta meg azokat a gps koordinátákat, ami alapján a telek sarokpontok ki lettek tűzve, a karók le lettek tűzve. A megvett terület ugyanaz, a gps koordináták nem fognak változni soha. (?)

A feladat az, hogy oda kell menni megfelelően pontos berendezéssel az előre megadott koordinátához, és le kell tűzni a karót a pontos helyére.

Ahogy írtátok, olyan pontosságú műszere a földmérőknek van, hogy ezt megtehessék, igaz?

Azt nem értem, miért kéne mindezt engedélyeztetni, miegymás.

Miért nem lehet úgy csinálni, hogy odajön a telekre a földmérő a kütyüvel, én megmondom a koordinátát, ő megtalálja, leverem a cölöpöket, kifizetem a földmérőt, és ennyi?

Papír jelen esetben nekem csak arról kell tőle, hogy az általam megadott koordinátát a lehető legpontosabban bemérte. Másra (én úgy gondolom) nincs szükség.

Nem jól gondolom?

2017. márc. 6. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!