Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Klima két szobaba egy egységge...

Klima két szobaba egy egységgel. Részletek alább?

Figyelt kérdés
Gipazkarton falakat epitek és a klima beltéri egységéből csak egy van, az működhet, hogy szellőzteto ventillatorokat helyezek a két helyiség közé? Alulra mert csak a hűtesnél kellene.. vagy milyen megoldassal lehet megosztani így utólag? Lehet két beltéri egy kültérihez?

2017. ápr. 25. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Üdv!


A legjobb megoldás a 2 beltéri lenne. Idézem:


"Multi split klímák esetén egy kültéri egységhez több beltéri egység is tartozik. Ennek nagy előnye, hogy Ön több helyiséget is klimatizálhat egyszerre úgy, hogy csak egyetlenegy kültéri egység felszerelésére van szükség. Otthoni felhasználás esetén legfeljebb 4-5 beltéri egység tartozhat a nagyobb teljesítményű kültéri egységhez. A multi split klímák előnyei közé tartozik az is, hogy az egy kültéri egységgel összekötött beltéri egységek egymástól függetlenül működtethetők."

2017. ápr. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Létezik olyan multi split klíma aminek a kültéri egységéhez 2, 3, 4 vagy 5 beltéri csatlakoztatható, de a tiéd nem ilyen. A meglévő mono split klímádhoz nem lehet csatlakoztatni még egy beltérit.

Vagy felrakatsz egy másik klímát a másik helységbe, vagy az általad említett ventilátorral kísérletezel, bár ez utóbbival lesznek problémák. Nem lehet egy helységből csak elszívni a levegőt egy másik helységbe, mert egy idő után a nyomáskülönbség miatt a ventilátor üresben fog forogni. Keringetni kell a levegőt, vagy két ventilátor, vagy egy nyitott ajtó segítségével.

2017. ápr. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Két ventilátoron gondolkodtam, egyik felul lenne ami a légkondicionálo felé terelné, Alul pedig a "szívó"., szerinted mekkora teljesítményű kellene? A helyiség egy tetőtér, alap területe 22 nm. 12 es a nagyobbik, a lengkondi oldalán 10. 45 fokos a tető kabe, ezt azért nem tudom, mert nem szimmetrikus, de a belmagassága 2,3 méter. Az a baj, hogy egy teljesen új klíma az nem férne bele a keretbe, csak ha multis lenne de szerintem sem olyan legalább 8 éves, orion.
2017. ápr. 26. 14:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Két sima szagelszívó ventilátor is megoldja a keringetést, de szerintem hangos lesz.
2017. ápr. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!