Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » ÉMÁSZ területén, áram hálózatr...

ÉMÁSZ területén, áram hálózatra csatlakozással kapcsolatban lenne egy árkalkulációs kérdésem, amit feltennék a szolgáltatónak is, de . ?

Figyelt kérdés
...csak úgy tudnak árajánlatot adni, ha tulajdoni lapot csatolok stb. Viszont én telek vásárlás előtt szeretném felmérni, mennyi lenne az annyi, és ahhoz a tulaj hozzájárulása is szükséges, de én külföldön vagyok, stb...mindegy, bonyolult. A kérdés: ÉMÁSZ területén egy 1,3 km-es távolságra való bekötés kb. mennyibe kerülhet? Ettől lehet rövidebb is a táv légvonalban, de akkor mások telkein keresztül, ami megint bonyolít a helyzeten. Oszlopokat inkább vennék én ha lehet, stb. Köszönöm a válaszokat.
2017. jún. 1. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:
1 betongyámos faoszlop olyan 15-20ezer forint. Min. 30-40méterenként illene lerakni. Kell durván 40db. Csatlakozó vezeték métere kb.600-1000forint.Kellenek szerelvények az oszlolokra cirka 50-80ezerért. Kiásni, felállítgatni, vezetéket feldobni rá(összes oszlopra felmászni)..munkadíjban (ásás nélkül!), én alsóhangon elkérnék 900.000at.
2017. jún. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem csatlakozóvezeték lenne, hanem hálózatépítés.
2017. jún. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

földben 20 millió/km körül van.

légvezetékről sajna jelenleg nem tudok infózni, de holnapra megkérdezek egy illetékest hátha tud valami konkrétumot.

mások telkein viszont nem vihetnek a tulajdonosok beleegyezése nélkül légvezetéket, se földkábelt, szóval ez felejtős.

2017. jún. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ja az #1 iszonyúan alul árazta, ennél sokkal magasabb költség még saját erővel is kivitelezni egy fa oszlopos légvezeték hálózatot.

földmunka gépek, betont szállító teherautók, daru az oszlopoknak, munkások stb marha nagy költséggel járnak.

900 ezer az csak morzsa, egy ilyen beruházáshoz.

2017. jún. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Az első válaszadó szerintem is alul számolta. Én kb 30 oszloppal számoltam amúgy és úgy, hogy az oszlop (még ha én szerzem is be) sajnos jóval drágább.

Mások telkein keresztül, tudom, hogy engedély kell, ez egyébként nem feltétlen jelentene problémát, mert nem sok tulajról van szó, és csak utánajárás, de nem költség.Viszont így sem lenne sokkal rövidebb (k. 1 km).

Azért is érdekelne egy hozzávetőleges költségbecslés, mert alternatív megoldásban is gondolkodom (napelem), és ha egy normális -tehát használható- napelemes rendszer kompletten hasonló összegbe lenne, akkor inkább a hagyományos hálózat mellett döntenék, mert az stabilabb, biztosabb bizserát szolgáltatna.

Egyébként amennyire csak lehet, 12 voltos készülékeket használnék külön 12 voltos körön (önellátás, energiatudatos kis tanya kialakítása a cél), viszont van két fogyasztó, ami megköveteli a 230 volt meglétét: a fagyasztó, illetve a számítógép (ez filmes utómunkára, tehát nagy igénybevételre, szóval sajnos ez is szükséges és nem tudom elhagyni).

Földkábelben természetesen nem is gondolkodtam, de várom a választ a légkábelt illetően.

Köszönöm

2017. jún. 2. 12:21
 6/7 anonim ***** válasza:

"3" ott egy kicsit megszaladt a számláló!!!!

hasonlításképpen....ismerősnél földvezetékkel vittek 700m szakaszt és 160000ft a gép munkadíja+ egy munkás rakta le a földbe a 110 lefolyócsövet. Bő 1 hét volt mire végeztek vele. A vége 500000ft körül állt meg anyaggal munkadíjjal.

Mondjuk ilyen nagy távolságoknál már rendesen túl kell méretezni a vezetéket,mert van feszültségesés rendesen. A kábel sem olcsó mulatság, persze ez nagy mértékben függ attól mekkora teljesítményre van szükséged.

2017. jún. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

...nagy teljesítményre nincs szükségem. 1 fázis 32A. Igazság szerint amennyire "spórolnék" vele, mert energiatudatosan kívánom megoldani, egyfajta önellátó rendszerként, viszont a számítógép és a fagyó igényli az áramot. Bár már mini pc-k között találtam néhány nagyobb teljesítményűt 12 voltról működőt.

Tehát azon megy az agyalás, hogy 1-1,5 misiből ki lehet-e hozni, mert kb. annyiba lenne egy normálisabb napelemes-szélgenerátoros rendszert is.Szóval akkor inkább a hálózat mellett döntenék.

Köszönöm.

2017. jún. 5. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!