Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szerelőbetonra GV35 bitumenes...

Szerelőbetonra GV35 bitumenes lemez? VAGY E-G 4 F/K SBS modifikált bitumenes lemez?

Figyelt kérdés

Szerelőbetonra GV35 bitumenes lemez megfelelő? Vagy inkább modifikált bitumenes lemez kellene? Mi a különbség? Mi lesz, ha az olcsóbbikat választom? Mitől jobb a drágábbik?

Elég jelentős árkülönbség van....



2017. júl. 22. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Elég jelentős árkülönbség van...."


Igen, modifikált annyit jelent hogy polimert adnak hozzá, ez lehet elasztomer, plasztomer vagy SBS.

Modifikált lemez képes felvenni az épület és a talaj mozgásait illetve hőhatásainak ellenáll.

Drágább de jobb, mint a gv35 oxidbitumen. Családi házba elég a gv35, de előfordulhat hogy 20-30 év után eltörik vagy elrohad (láttam már nem egy ilyet). Utólagos vízszigetelés pedig az építőipar egyik legköltségesebb szakága.

A saját házamba biztosan modifikált lemezt építenék be, bár nekem ez a szakterületem, a saját tapasztalatom hogy 90%-ban sima oxidbitumennel szigetelnek.

2017. júl. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát én nem 20-30 évre akarom ezt a házat felújítani, hanem vagy 60-ra.

Akkor lehet hogy rászánom azt a többletpénzt. 60 évig nyugodtan aludhatok emiatt.

Nem nagyon tudtam, hogy mi többletet nyújt a modifikált; és mi az esetleges hátránya a szokványos oxidbitumennek.

2017. júl. 22. 16:33
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek #1 válaszával.

Mondjuk a hibák jelentősebb része nem az anyag miatt van, hanem a kivitelezés miatt.

2017. júl. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!