Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyiért bontanak manapság...

Mennyiért bontanak manapság házat?

Figyelt kérdés
A ház 90nm-es vegyes építésű, de van hozzátoldva egy 6, és egy 18nm nagyságú épület. Sajnos telekhatáros ingatlanról van szó, vagyis a szomszéd közvetlen mellette lakik. Tudom az első a bontási engedély, de most mindezek teljes totális elbontására (alapokkal) mennyi pénzt kellene szánni?

#építés #ház #elbontás #falak bontása #bontás ház bontás
2017. aug. 12. 22:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
7%

Manapság?

Én 2 éve felkerestem egy cigány közösséget és felajánlottam 500ezer Ft-ot a "főcigánynak" hogy lebontsák és elszállítsák a házat, ami egy telken állt, ahova építkezni akartam.

Egy hét alatt eltűnt a ház.

Másoktól olyan egymillió körüli összegeket hallok.

2017. aug. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
74%

#1 ez mind szép és jó, csak ne felejtsd el hogy a hulladék lerakása nem ingyé' van a telepeken. ez 500-ból aligha jön ki.

tudom hogy vannak emberek akik leszarják hogy a szemetük hova kerül, csak tűnjön el tőlük.

az se baj ha szántóra, erdőkbe, vagy földes utak mellé kerül a sitt igaz?

pont az ilyen cigány "vállalkozók" miatt van tele sittel az összes erdőszéle és a mellékutak.

4-6ezerFt/köbméterért viszik el a bontási hulladékot általában.

1 millióval nyugodtan számolhatsz, vagy választod azt amit az első ajánlott.

2017. aug. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mint a kettőtöknek. Próbálnám legális úton elrendezni, de egy családi ház simán van 100 köbméter, 4 köbméteres konténer szállitása pedig ott van valahol 42 ezer ft körül. Jó lenne minél olcsóbban. A rómaikra én is gondoltam, hogy vigyenek minden, de attól tartok,

hogy CSAK minden számukra érdekes dolgot elvisznek, aztán elnyeli őket a föld..... De még tényleg megoldás lehet, hogy a kancigánynak fizetek x pénzt és visznek mindent.

2017. aug. 13. 16:38
 4/28 anonim ***** válasza:
51%

ilyenkor nem konténerezni kell...

rakodógép meg teherautó.

egy kanyarra elvisz 8-10 köbmétert, durván 50 ezerért.

2017. aug. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
22%

1-es vagyok


#2

Speciel én véletlenül tudtam, hogy hova került a sitt.

Egy másik faluban, ahol csatornáztak adták el a sittet, az emésztők feltöltésére.

Ne haragudj, de egyébként sem az én gondom, hogy valakik, akik tőlem elszállítanak valamit, annak mi lesz a sorsa.

Ez legyen az ő problémájuk, ha megengeded!


Kérdező!

Eszedbe ne jusson előre odaadni a pénzt, de még előleget sem, mert akkor tényleg elmegy a cserép, a faanyag, ajtó ablak és nézegethetsz!

Ha elvégezték a munkát, akkor adod oda a "kancigánynak", azt is a többiek előtt (ez fontos, mert letagadja!) aztán majd ő elosztja.

2017. aug. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

4-6ezerFt/köbméterért viszik el a bontási hulladékot.... oh,de jó is lenne :)

Nálunk törmelékre 4m3 konténer 52000+áfa

Az egészbe a törmelék elszállítása az ami a jó nagy részét teszi ki a költségeknek.

2017. aug. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
72%

"Ne haragudj, de egyébként sem az én gondom, hogy valakik, akik tőlem elszállítanak valamit, annak mi lesz a sorsa.

Ez legyen az ő problémájuk, ha megengeded! "

Az a "baj", hogy ez nem azok felelőssége akik elszállítják, hanem a tied.

A környezetvédelmi felügyelőséget nem fogja érdekelni, hogy Te átadtad és részedről pont. (persze az elszállítókat is megbünteti, de téged is!)

2017. aug. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
49%

7-es nem mondod komolyan!


Nem egyszer láttam, hogy a szippantós autó az erdőbe ereszti ki a szutykot.

Ha elkapja a környezetvédő, akkor megbüntetnek engem, mert az én emésztőm tartalma volt benne?

Ha én mondjuk a bontás fejében odaadom az építőanyagomat (téglát, gerendákat, ajtókat ablakokat) és azt az ÚJ TULAJDONOSA, a bontó, nem használja fel, hanem eldobálja valahol, akkor engem vonnak felelősségre?

Vagy fizettem az elszállításért a szeméttelepre, de nem oda viszik, akkor mi van?

Esetleg eladom a használt tévémet valakinek és az az árokba dobja, mert útközben leejtette, akkor én vagyok a hibás?

Vagy elajándékoztam egy szekrényt és azt egy hét múlva az erdő szélére rakja a barom, akkor az az én saram?

Szerencsére ez nem így van, de jót mosolyogtam.

2017. aug. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
49%

Lemaradt az előzőről, hogy én még senkit nem láttam, hogy követte volna a konténerest, vagy a sittszállító teherautót, hogy hova viszi a cuccost.

Attól a perctől kezdve, hogy fizettem és a kaput becsukom utána, onnantól az már az ő felelőssége.

Egy valamit azért érdemes megtenni, hogy ilyen eseteknél írást kell készíteni a tranzakcióról.

Eddig nem jutott eszembe, ezentúl így lesz.

Minden beszélgetés jó valamire!

2017. aug. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
78%

80%-os hiába vered itt magad, 500 ezerből nem lehet elpucolni hivatalosan egy házat.

ha pedig te megbízol egy cigány csapatot a bontással, kétlem hogy adnak neked róla számlát.

és ha számlával nem tudod igazolni, hogy a tőled elszállított sittért fizettél, akkor pont leszarják az elméleted miért, ki, és hova rakta le, ha kiderül a dolog hogy tőled származik a szemét, mivel szándékosan feketén történt az egész.

hidd el ha lebuknak a cigányok, a megbízójuk lesz az első akit bemártanak :)

nem akarok itt önjelölt környezetvédőt játszani, csak megemlítettem hogy miként mennek a dolgok, mivel több éves tapasztalatom van a témában.

mellesleg egy cég nagy eséllyel nem fog bäszakodni azzal, hogy az erdőbe önti le a sittet, kockáztatva ezzel a vállalkozás jövőjét, hisz van bőven nyeresége.

ellenben egy cigány csapattal, akiken a büdös életbe nem fogja senki behajtani az esetleges büntetést, max azon aki megbízta őket az illegális szemételszállítással.

teljes ház bontásnál pedig nem szokás konténerrel szarakodni, a 4-6 ezer forintos köbméterárat teherautóra mondtam.

rakodógép odaáll és egyből pakolja a platóra.

2017. aug. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!