Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Létezik olyan szabálysértés...

Pszuzy kérdése:

Létezik olyan szabálysértés építésnél, hogy magánszféra megsértése?

Figyelt kérdés
Mellettünk lévő telekre egy többszintes lakóparkot építenek. A sok bosszúság mellett ami eddig ért pl: a házunk fala mellé tettek egy csapot ahol a munkások mosakodnak pancsolnak, vizededik a fal, sötétek lettek a szobáink mivel háromszor magasabb a készülő lakópark, eltakarja a fényt. Ezeket leszámítva a legbosszantóbb hogy az összes ablak, terasz , erkély a mi telkünkre néz premier plánba. Az udvarunkon nem maradt egyetlen olyan zúg ami rejtve marad majd. Erre kérdeztem hogy nincs e olyan jogszabály hogy privát szféra megsértése?

2018. jan. 6. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Ismerős.... sajnos amikor beköltöznek csak rosszabb lesz,örültem,hogy olcsón el tudtam adni a házamat. Mondjuk az is hozzátartozik a dologhoz,hogy én mint szegény kisember nem kaptam volna engedélyt arra amit felhúztak a szomszédba.
2018. jan. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen mi kis emberek biztosan nem.

Szeretném beperelni az építetőt, de nem tzdom megyek e vele valamire.

2018. jan. 6. 12:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Dehogynem kaptál volna engedélyt!

Ne mártírkodj, ez nem így megy.

Csak nem magánszemélyként kezdesz el társasházat építeni, mert arra szabályok vannak. Alapítasz egy céget, van 200 milliós kezdőtőkéd, kész tervek, stb.

Te is ugyanúgy megkapod az építési engedélyt, mivel jogszabályban szabályozott, hogy hová mit lehet építeni.

A társasházak most olyan mennyiségben épülnek, mint az 50-es, 60-as években, valami hihetetlen.

Minden talpalatnyi helyet felhasználnak.

HA van elég pénzed, te is beszállhatsz egy ilyenbe, de egy ilyen telek is százmilliókat ér.

Az én magánvéleményem, hogy ezek közül a lakások közül sok üres marad majd, és áron alul fogják értékesíteni, csak hogy valamennyi visszajöjjön és ne bukjon rajta a vállalkozó.

Tudom, hogy a CSOK miatt most sok új építésűnek lesz gazdája, de ott a nm is meg van szabva, és milliónyi kis nm-ű minigarzon is van ezekben a társasházakban.

Sokan akarnak most lakást, mert nagyon jók a hitelek.

Csak ezzel egyidőben meg nagyon magasak a lakásárak.

10 éve 7 millióért adtunk el egy 3 szobás panellakást. Örökség volt.

Ma 15-nél is többet kérhetnénk érte.

Pedig nem a legjobb lakótelepen van.

Ki fog ez pukkanni, egyszer majd megáll az egész folyamat, aztán elkezdenek zuhanni az árak.


A kérdésedre visszatérve:

a zuhanyó véleményem szerint erősen ferdítve van.

Nem vagyok ott, nem látom, de ha zuhanyoznak és odafröcskölik a vizet, semmi baja nem lesz a faladnak.

Ez nem az a kategória, hogy "vizesedik a fal".

Akkor vizesedik, ha már belül is látszik a folt, meg elkezd penészedni.

De akkor biztos nem ide írnál, hanem már átmentél volna szólni, vagy kihívtad volna a biztosítót.

Ez szerintem csak annyi, hogy odasétálsz, látod, hogy odacsapódott a víz, és ez nem tetszik.

Hozzáteszem, nekem sem tetszene. Én a ház előtt nyírom a füvet, elég széles zöld sáv van, és idegesít, mikor ott állnak le kocsival. Pedig köztrerület, de én meg nem azért tartom rendben, hogy másnak ingyen parkolót biztosítsak.

Szóval megértelek, de szerintem ebbe nem köthetsz bele, mert amikor egy héten át szakad az eső, és veri a falat özönvíz mennyiségű vízzel, akkor sem vizesedik át a falad.

Az meg, hogy 4-5 munkás (de akár 10-15) lezuhanyzik fél óra alatt, nem is hasonlítható egy kiadós esőhöz.


A fény miatt viszonyt már lehetnek problémák, valamikor olvastam erről.

Ha tényleg minden irányból megakadályozza a természetes benapozást, akkor perelhetsz.

De vizsgálni fogják, és ha az új lakópark irányából kel fel a nap, akkor tényleg nem tudod a reggeli kávédat a napfelkeltében gyönyörködve meginni, mert eltakarja az új ház, de pl 12-kor már odasüt, és épp a másik oldalon megy le, azaz egész délután odasüt.

Ha meg alapból akadályok vannak a másik oldalon is, akkor ennyi erővel azokat is perelhetnéd, meg minden egyes szomszéd perelhetné az ő szomszédját, mert valamikor úgyis árnyékot vet a ház a szomszéd kertjére.

A privát szférádat nem sértették meg, mondom, a benapozással kezdhetsz valamit, de azt te tudod, hogy ezentúl csak kevesebbet süt oda a nap, vagy egyáltalán nem? Ne rám haragudj, nem én fogom kivizsgálni, de ha megállapítják, amit írtam, hogy 2 órával később ugyanúgy odasüt, akkor elveszíted a pert.

2018. jan. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tessék, ezt találtam:


Építkezés


A szomszédok viszonyára kihat az építési engedélyezésről szóló 46/1997. (XII. 29.) KTM rendelet 15. § c., pontja és 21. § b., pontja, hiszen az elvi építési engedély, illetőleg az építési engedély megadásáról, vagy megtagadásáról rendelkező határozatot kézbesítés útján közölni kell a közös határvonalú, közvetlenül szomszédos építési telek tulajdonosával. Ennek azért van jelentősége, mert a szomszéd az őt sértő határozattal szemben közigazgatási úton jogorvoslattal élhet, például, ha a létesítendő építmény a benapozást megakadályozza, vagy az építési munka egyéb okból sérelmes. Természetesen előfordulnak, nem is ritkán, olyan esetek, amikor a szomszéd hivatkozott sérelme megalapozatlan.


Kaptál értesítést a tervezett lakóparkról, az építési engedélyről?

Már akkor fellebbezhettél volna.

Most nem tudom, mi lesz, mert lebontani biztos nem fogják, max kártérítést ajánlanak fel.

De látod, írja a végén, hogy előfordulhat, hogy az igény megalapozatlan.

Esetleg küldesz egy műhöldfelvételt goggle-ból, hogy melyik a te házad, és hol épül a lakópark?

Csak mert a tájolás alapján megmondanánk, hogy tényleg soha nem süt-e be a nap.

2018. jan. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a mindenre kiterjedő választ. Azonban nem kellene elbagatellizálni a másik ember problémáját.

Szinte egész nap égetni kell a lámpákat mert teljesen sötét lett a házban. A mostantól felmerülő villanyszámlát kinek nyújtsam be ?? Korábban a saját udvaromban állt egy 2X2 méteres praktikeres szerszámos ház, kijöttek az önkormányzattól és lebontatták...szóval hagyjuk hogy kis hazánkban ki mire kap engedélyt. Egész nyáron dübörögtek a falunktól fél méterre se a több tonnás betonkeverők, daruk(képeim vannak),éjszaka is dolgoztak sokszor, a toi toi wc-t az ablakunk alá helyezték el. Szóval ne gondold hogy nem szóltunk ezekért de az arcunkba nevettek, hogy úgy se tudunk mit csinálni. A legidegesítőbb hogy kb 40 ablak van felénk irányítva , mint írtam , gondolom ennek senki nem örülne ha minden négyzetméterét belátják a kertjének. A majd megnövekvő utcai autó forgalomról meg nem is beszélve.

2018. jan. 9. 08:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Dehogy bagatellizálom el.

Engem is zavarna.

Mondjuk munkásként én is röhögnék, de még munkavezetőként is, mert nem az ő felelősségük.

Ezért kérdeztem, h kaptál-e előzetes értesítést az egészről.

akkor kellett volna megtámadni.

most sem az ott lévő munkásoknak kell szólni, szerinted nekik mi közük van hozzá?

megkapják a napi bérüket, lehet be sincsenek jelentve, nekik az az érdekük, hogy menjen a munka.

ha leállás van, akkor nincs fizetés.

azt továbbra is állítom, hogy az engedélyt te is megkapod, ha majd lesz 500 milliód egy társasházat felhúzni.

addig meg kár egy szerszámoskamrával összehasonlítani.

naná, hogy azt elbontatják, egy 20 lakásos társasháznál már nem fognak, gondolom esetleg kártérítést fizetnek.

ismerek olyan párt, akik engedély nélkül építkeztek, hatalmas szerencséjük volt, hogy nem kellett ledózerolni, de 3 milliót befizettettek velük. ez persze nem az elmúlt pár évben volt. nekik pont pénzük nem volt túl sok, így akartak spórolni, hát amit utólag beletoltak 3 millát, abból meglettek volna a hivatalos tervek és engedélyek...

szóval első körben irány az önkormányzat építési osztálya, vagy műszaki osztály, vagy bármi, majd ott megmondják. panaszt teszel, kivizsgálják.

még ha ők azt is mondják, hogy a városrendezési tervnek megfelel, nincs veszve az ügy.

lehet, hogy megvan a 2 ingatlan között a kötelező távolság, lehet, hogy a beépíthető területet nem lépte túl az építtető, szerintem az önkormányzatnak kb eddig terjed a hatásköre.

utána viszont, a napfény hiányát, meg hogy beélátnak, meg hogy élhetetlenné tették az ingatlanod, stb., peres úton intézheted.

kétlem, hogy egy kőgazdag vállalkozó a két szép szemedért hajlandó lenne kompromisszumot kötni.

viszont ha egy jó ügyvéd ezt bíróság elé viszi, reális esély van rá, hogy peren kívül olyan ajánlatot tesz, hogy onnantól nem fogsz aggódni a villanyszámla miatt, és a hiányzó napfényt majd a tengerparton pótolod.

2018. jan. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!