Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Villamos hálózat bővítése?

Villamos hálózat bővítése?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy fázisunk van 20A-el.

Három fázist szeretnénk (L1: 16A, L2: 10A, L3: 6A).

Az ugye összesen 32 amper ami ingyenes. Van e valami teendőm illetve költségem a bővítéskor. (A régi egy fázisú óra felszerelik?)



2018. jan. 6. 23:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennek így én nem sok értelmét látom, de ha neked így is jó, legyen így. Nem írtad, hogy hol laksz, feltételezem, hogy családi házban. Ha fából készült és közterületről nem látható mérőóra szekrényed van, akkor az csere. A legtöbb esetben a tetőtartót is cseréltetik, ha légkábeles betáplálásod van. A teendőd annyi, hogy keresel egy olyan villanyszerelőt, aki regisztrált a te szolgáltatódnál. Ő fogja neked aláírni a papírt, hogy a belső hálózatod megfelel az előírásoknak. Általában ők intézik a papírmunkát, de te is beadhatod. A szerelőnek, az új mérőóra helynek és az új tetőtartónak a költsége téged terhel, szerintem 100 ezer forintos költséggel alsó hangon számolhatsz. Szerencsére ezen az oldalon gyakran megfordulnak regisztrált villanyszerelők is, ők pontosabb választ fognak majd adni.
2018. jan. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ilyet egy villanyszerelő se fog bekötni. Alapszabály, hogy a fázisokat egyenlően kell terhelni. 3x16A -nek van amúgy is értelme a fogyasztók szerint.

Nem, nem lesz ingyen. Csak 32A jár alanyi jogon és 1 fázis. A többiért hálózatfejlesztési díjat kell fizetni. Kalkulálj továbbá egy új mérőszekrényt (3f), új tetőtartót (horganyzott cső) és a vezetékek.

Kb 100.000 Ft az új mérőhely költsége, + a fejlesztési díj, attól függően hány A-t szeretnél.

2018. jan. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A terhelès ès igènylès 2 dolog. 6A- nak viszont nincs igazán èrtelme.
2018. jan. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez már nem bővités,hanem fejlesztés,legalábbis ennek nevezi a szolgáltató. Mi csak az alanyi jogon járó 32 A kértük,és óra áthelyezést .Légkábel helyett földkábel csatlakozást .

A csatlakozás kb 1 m re van az oszloptól,de 5 m ig ugyan ez a költség .Tehát mérőóra konzopl lerakva,elkészitve úgy ,hogy a szolgáltatónak csak rá kelljen kötni .

Ehhez kellett egy regisztrál szerelő,aki ezt megtervezte,papir munkát rendezte .Ez anyagköltséggel kb 100 ezer volt .A szolgáltató 93 ezret kért,áfával együtt.

Az óráig már 4 vezetéket húztak be,ha később kell a 3 fázis,már csak rá kell kötni,de szerintem újból mindent fizetni kellene. Szerintem a 3 fázisra 120 is elkérnek ,ahogy hallottam .Jah,és már a modern digitális óra van felrakva ,

2018. jan. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez úgy van,hogy ha nem a villanyóra cseréjénél kéred, akkor egyszer kiszállási díjat kell fizetned(7-8e Ft)


Másrészt a teljesítménybővítésért még ilyen esetben is igénybejelentés kell ami mérőhely felülvizsgálattal jár. Vagyis ha nem megfelelő a mérőhelyed akkor csináltathatsz velük egy újat, aminek 80-200e Ft körüli költsége lesz. De meg lehet próbálni.

2018. jan. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ha 2-3 évnél régebbi a mérőhelyed, tutira nem megfelelő és gyakorlatilag egy komplett újat kell készíttetni.
2018. jan. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!