Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Nektek milyen vastag az...

Nektek milyen vastag az újépítésű lakásotokban a szomszéd felőli fal?

Figyelt kérdés
Pár hete költöztem be és sajnos megdöbbentett, hogy szinte minden beszélgetést szóról-szóra hallok a hálómmal szomszédos falon át. Nem beszélve arról, hogy TV-t is néz a szomszédom, amit normál hangnál is tudok követni, hogy mit és hol néz.
2018. febr. 4. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Detto nálunk is ez van..Nagyon vékonyak a falak, szerintem nem is gondoltak a hangszigetelésre amikor építették.
2018. febr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azok akik építik, csak a pénzre gondolnak :(
2018. febr. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi saját költségre a falrol a gipszkartont le szedtük majd hangszigetelő szivacsot raktunk mindegyikbe és gipszkarton vissza . Igy is lehet hallani a hangosabb zajokat , de ég és föld a külömbség , igaz itt a külső fix falakon kívül mind gyors szerkezet azaz két gipszkarton közt kb 5centi fa azt annyi . És nem sokkal sok szomszéd meg csináltatta a hangszigetelést utólag .
2018. febr. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerencsére nem lakok ilyenbe.

Egyszer jártam ilyenbe nem olyan rég és megdöbbentem,hogy mintha a másik szobába lennének szomszédok annyira és úgy lehetett hallani amit ott beszéltek.

2018. febr. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 25cm-es Ytong a válaszfal.
2018. febr. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, bocs, rosszul írtam: Silka mészhomok hanggátló tégla falazat 25 cm vastagsággal.
2018. febr. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A fal anyaga csaknem másodlagos. A legelterjedtebb falazó anyagok (tégla, ytong, gipszkarton, beton) mind elégséges hanggátló tényezővel rendelkeznek. A gond azzal van, hogy csaknem tökéletes a nemtörődömség a kivitelezésnél. A szerkezeti csomópontok (padló-fal, fal-födém stb.) csatlakozásainál magasan tesznek a hangszigetelési szabályokra.

Nem ismeri se a kőműves, se a burkoló, se a kartonos, pedig nem kell agysebésznek lenni hozzá, hogy hova tegyek egy fránya alátét szivacsot, vagy hol kell megszakítani az ajzat betont, elkerülve a döngő hangokat.

Ha ezekkel nem foglalkoznak egy háznál, az olyan mintha télen felveszik a tuti télikabátot, de nem húzzák össze a cipzárt - semmit se ér.


Ész nélkül nyomják telibe az ajzatbetont, csinálják a villanyszerelők a kötődobozokat, hozza a csöveket a gépész, vele meg az egész lépcsőház hangját.

A legrosszabbak a társasházak, de egy családi háznál is szépen akad rossz csomópont.

2018. febr. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szigeteld le. Ha könnyűszerkezetes akkor belülről, ha nem akkor kívülről.
2018. febr. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!